×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. februāris, 2013
Drukāt

Eksportprece – bullīši

Janvāra liellopu izsoli Neretas novada Mazzalvē daudzi gaidīja ar bažām – vai būs, kas pērk buļļus pēc tam, kad Turcija paziņoja par sava tirgus aizvēršanu.

 

Taču cenas bija augstākas nekā novembrī, kad Turcija vēl importēja liellopus. “Šī janvāra izsole parādīja, ka Eiropas pircēji ir gatavi maksāt par labiem lopiem labas cenas. Par nekvalitatīviem lopiem cenas ir sliktas,” uzsver Baltijas liellopu izsoļu nama vadītājs Kaspars Ādams.

Turcijas pieprasījums daļu saimnieku izlutinājis tik ļoti, ka viņi vairs pat necentās kvalitatīvus ­dzīvniekus izaudzēt. Viss maksāja 2 latus/kg, tāda bija tirgus situācija. Tagad sliktie buļļi maksā 90 un pat 80 santīmus.

“Tas, ka Latvijā joprojām ir diezgan daudz saimnieku, kas audzē zemas kvalitātes lopus un grib augstas cenas, ir taisnība. Mūsu eksportprece ir bullēni, kurus pēc tam citur nobaro līdz galam, un sliktu lopu ārzemniekiem pašiem pietiek,” skaidro K. Ādams.

Šobrīd Latvijā reti kurā veikalā var redzēt gaļas šķirņu liellopu gaļu. 90% gaļas bullīšus izved, 5% paliek vaislai un tikai 5% nobaro. Līdz ar to tirgū nonāk piena gaļas lopi – brāķētas govis, piena buļļi, jo īstais, kvalitatīvais liellops tiek izvests.

 

Pilnu interviju ar Baltijas liellopu izsoļu nama īpašnieku Kasparu Ādamu lasiet žurnāla “Agro Tops” februāra numurā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+