×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. oktobris, 2012
Drukāt

Ekvadoras vēstniece: Lielbritānija Asanža lietā rīkojās kā impērija

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

AFP. Lielbritānija rīkojās kā impērija, draudot iebrukt Ekvadoras vēstniecībā un arestēt tur mītošo tīmekļa medija “WikiLeaks” dibinātāju Džūljenu Asanžu, intervijā britu raidsabiedrības BBC radio atzina Ekvadoras vēstniece Lielbritānijā Ana Albana.

Viņasprāt, draudi iebrukt Ekvadoras vēstniecībā bija lielākā kļūda, kādu Lielbritānija pieļāvusi kopš Albanas kļūšanas par vēstnieci.

“Viņi centās parādīt šai mazajai valstij, ka Lielbritānija joprojām ir impērija, un mums būtu kārtīgi jāuzvedas, šeit esot,” sacīja vēstniece.

Asanžs ir patvēries Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kas vēlas viņu nopratināt saistībā ar apsūdzībām izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumā, ko Asanžam izvirzījušas divas stokholmietes.

Ekvadora piešķīrusi Asanžam diplomātisko patvērumu.

Asanžs noliedz apsūdzības izvarošanā, apgalvojot, ka seksuālās attiecības ar abām sievietēm notikušas pēc abpusējas piekrišanas. Asanžs uzstāj, ka apsūdzības pret viņu ir politiski motivētas un ka ASV vēlas panākt viņa tiesāšanu par valsts noslēpumu izpaušanu.

Ekvadora 16.augustā piešķīra Asanžam diplomātisko patvērumu.

Ekvadoras un Lielbritānijas attiecības krasi pasliktinājās šā gada augustā, kad Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs Ekvadorai atgādināja par mazpazīstamu 1987.gada likumu, atbilstoši kuram britu policija var doties iekšā diplomātiskajā misijā un aizvest no turienes Asanžu. Lielbritānija šo likumu gan tā arī nav izmantojusi, lai panāktu Asanža aizturēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+