Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
16. jūlijs, 2014
Drukāt

EM atsauks Dzīvojamo telpu īres likumprojektu; gatavos labāku risinājumu

Foto - LETAFoto - LETA

Saistībā ar to, ka Satversmes tiesa (ST) par atbilstošu atzinusi normu par īres līguma saistošo spēku nākamajam dzīvokļa īpašniekam, Ekonomikas ministrijas (EM) pagājušajā gadā izstrādātais Dzīvojamo telpu īres likumprojekts tiks atsaukts, informē EM.

EM speciālistiem tiks uzdots no jauna izstrādāt kvalitatīvu, Satversmei un citiem normatīvajiem aktiem atbilstošu likumprojektu, norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

“Vienlaicīgi tas nenozīmē, ka īres tirgus problēmas nebūtu jārisina. Ir nepieciešams izstrādāt visaptverošu mājokļa politiku un skatīt visus normatīvos aktus, kas regulē mājokļa jomu kopumā, tai skaitā Dzīvojamo telpu īres likumu. Ir pilnīgi skaidrs, ka pašlaik īres tirgus ir viena no ekonomikas pelēkajām zonām un šī problēma ir jārisina,” tā Dombrovskis.

“Tomēr, risinot vienu problēmu, nevajadzētu radīt citas un diskriminēt atsevišķas iedzīvotāju kategorijas. Satversmes tiesas spriedums ir pēdējais punkts uz “i” šī konkrētā likumprojekta gaitā. Tā saskaņošanas laikā ir saņemti komentāri uz 156 lappusēm, par 108 iebildumiem nav izdevies rast vienošanos. Acīmredzams, ka dokumentu ir nepieciešams sākt izstrādāt no jauna,” uzsver ministrs.

LETA vēsta, ka 9.jūlijā ST par atbilstošu Satversmei atzinusi normu par īres līguma saistošo spēku nākamajam dzīvokļa īpašniekam.

Lieta ierosināta par likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 8.panta pirmā teikuma atbilstību Satversmes 105.pantam. Likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 8.panta pirmais teikums nosaka – ja dzīvojamā māja vai dzīvoklis pāriet citas juridiskās vai fiziskās personas īpašumā, jaunajam īpašniekam ir saistoši iepriekšējā īpašnieka noslēgtie dzīvojamās telpas īres līgumi.

Savukārt Satversmes 105.pantā ir noteikts, ka ikvienam ir tiesības uz īpašumu un to nedrīkst izmantot pretēji sabiedrības interesēm. Īpašuma tiesības var ierobežot vienīgi saskaņā ar likumu. Īpašuma piespiedu atsavināšana sabiedrības vajadzībām pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos uz atsevišķa likuma pamata pret taisnīgu atlīdzību.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+