×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

EM atsauks Dzīvojamo telpu īres likumprojektu; gatavos labāku risinājumu

Foto - LETAFoto - LETA

Saistībā ar to, ka Satversmes tiesa (ST) par atbilstošu atzinusi normu par īres līguma saistošo spēku nākamajam dzīvokļa īpašniekam, Ekonomikas ministrijas (EM) pagājušajā gadā izstrādātais Dzīvojamo telpu īres likumprojekts tiks atsaukts, informē EM.

EM speciālistiem tiks uzdots no jauna izstrādāt kvalitatīvu, Satversmei un citiem normatīvajiem aktiem atbilstošu likumprojektu, norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

“Vienlaicīgi tas nenozīmē, ka īres tirgus problēmas nebūtu jārisina. Ir nepieciešams izstrādāt visaptverošu mājokļa politiku un skatīt visus normatīvos aktus, kas regulē mājokļa jomu kopumā, tai skaitā Dzīvojamo telpu īres likumu. Ir pilnīgi skaidrs, ka pašlaik īres tirgus ir viena no ekonomikas pelēkajām zonām un šī problēma ir jārisina,” tā Dombrovskis.

“Tomēr, risinot vienu problēmu, nevajadzētu radīt citas un diskriminēt atsevišķas iedzīvotāju kategorijas. Satversmes tiesas spriedums ir pēdējais punkts uz “i” šī konkrētā likumprojekta gaitā. Tā saskaņošanas laikā ir saņemti komentāri uz 156 lappusēm, par 108 iebildumiem nav izdevies rast vienošanos. Acīmredzams, ka dokumentu ir nepieciešams sākt izstrādāt no jauna,” uzsver ministrs.

LETA vēsta, ka 9.jūlijā ST par atbilstošu Satversmei atzinusi normu par īres līguma saistošo spēku nākamajam dzīvokļa īpašniekam.

Lieta ierosināta par likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 8.panta pirmā teikuma atbilstību Satversmes 105.pantam. Likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 8.panta pirmais teikums nosaka – ja dzīvojamā māja vai dzīvoklis pāriet citas juridiskās vai fiziskās personas īpašumā, jaunajam īpašniekam ir saistoši iepriekšējā īpašnieka noslēgtie dzīvojamās telpas īres līgumi.

Savukārt Satversmes 105.pantā ir noteikts, ka ikvienam ir tiesības uz īpašumu un to nedrīkst izmantot pretēji sabiedrības interesēm. Īpašuma tiesības var ierobežot vienīgi saskaņā ar likumu. Īpašuma piespiedu atsavināšana sabiedrības vajadzībām pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos uz atsevišķa likuma pamata pret taisnīgu atlīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+