Mobilā versija
-0.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
17. decembris, 2014
Drukāt

EP balsojums par “principiālu” Palestīnas valsts atzīšanu nav mainījis Latvijas nostāju

LETA/AFPLETA/AFP

Eiropas Parlamenta (EP) balsojums par “principiālu” Palestīnas valsts atzīšanu nav mainījis Latvijas nostāju, sacīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs-vēstnieks Kārlis Eihenbaums.

Viņš norādīja, ka šodienas EP balsojums nav mainījis Latvijas nostāju, taču atzina, ka tas “atstās zināmu ietekmi”.

“Šis jautājums nav mūsu dienas kārtībā, jo mūsu nostāja ir balstīta uz situācijas analīzi, kas pagaidām ir bijusi nemainīga. Mēs joprojām esam par divu valstu risinājumu, kas ir panākams tikai konstruktīvās sarunās,” sacīja Eihenbaums, piebilstot, ka balsojumam ir tikai rekomendējošs raksturs, bet Latvijas ekspertiem un politiskajām partijām iekšēji tomēr nāksies diskutēt, vai šis solis, atzīstot “negatavu Palestīnas pašpārvaldi” par valsti, ir produktīvs.

Jau ziņots, ka EP deputāti ar 498 balsīm “par”, 88 “pret” un 111 atturoties apstiprināja rezolūciju Palestīnas valstiskuma jautājumā, lai arī tā ir mīkstināta sākotnējās rezolūcijas versija, kurā dalībvalstis tika aicinātas bez nosacījumiem atzīt Palestīnas valsti.

Atbilstoši palestīniešu pašpārvaldes datiem Palestīnas valsti ir atzinušas aptuveni 130 valstis.

Pievienot komentāru

Tūrists pēc atpūtas Vecrīgā vairs nespēj atrast ceļu līdz viesnīcai (1)Likumsargi šorīt līdz viesnīcai nogādājuši apmaldījušos tūristu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokliKaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+