Kultūra
Teātris un kino

“Ernani” koncertuzvedums LNOB pulcēs pasaules zvaigžņu plejādi 16


Diriģents Daniels Orens un dziedātāja Dināra Alijeva.
Diriģents Daniels Orens un dziedātāja Dināra Alijeva.
Publicitātes foto, kolāža Collage made with FotoJet

2018. gada 14. janvārī Džuzepes Verdi operas “Ernani” koncertuzvedums Latvijas Nacionālajā operā pulcēs izcilu pasaules operzvaigžņu plejādi, informē LNOB.

Pie Latvijas Nacionālās operas orķestra pults stāsies pasaulslavenais diriģents Daniels Orens – viens no pasaulē labākajiem Verdi mūzikas interpretiem, kurš Latvijā viesosies pirmo reizi. Galvenās lomas interpretēs latviešu publikai jau pazīstamās operzvaigznes Dināra Alijeva un Andreass Bauers, pirmo reizi pie mums viesosies baritons Franko Vasallo un tenors Liks Robērs, kuru balsis skan pasaules vadošajos opernamos. Starptautisko zvaigžņu sastāvu papildinās lieliskie Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Raimonds Bramanis un Rihards Mačanovskis, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris.

Operai “Ernani” Džuzepe Verdi iedvesmu smēlies Viktora Igo lugā – intriģējošā stāstā par trim vīriešiem, kas mīl vienu sievieti. Rīgā šī opera visā pilnībā nav skanējusi kopš 1931. gada LNO iestudējuma. Arī pasaulē “Ernani” ir reti iestudēta opera savas vokālās sarežģītības dēļ.

Diriģenta Daniela Orena spožā starptautiskā karjera sākās 1975. gadā ar uzvaru Herberta fon Karajana konkursā. Kopš tā laika viņš pastāvīgi diriģējis ASV un Eiropas opernamos, bijis vairāku Itālijas opernamu – Romas, Triestes, Neapoles, Dženovas un citu – muzikālais vadītājs un galvenais diriģents, sadarbojas ar pasaules labākajiem orķestriem. Maskavas Lielā teātra soliste, soprāns Dināra Alijeva ir daudzu starptautisku konkursu laureāte, Latvijas Nacionālajā operā Dināra Alijeva dziedājusi Violetas lomu operā “Traviata”, Tatjanu “Jevgeņijā Oņeginā”, kā arī Leonoru “Trubadūrā”. Vācu bass Andreass Bauers Latvijas skatītāju sirdis iekarojis ar spožo Mefistofeļa lomas interpretāciju Šarla Guno operā “Fausts”, arī kā Zakarija Džuzepes Verdi operā “Nabuko”. Kanādiešu tenors Liks Robērs īsā laika posmā ir kļuvis par vienu no interesantākajiem mūsdienu spinto tenoriem, 2015. gadā dziedātājs ar panākumiem debitēja Metropolitēna operā Ņujorkā, interpretējot titullomu operā “Ernani” maestro Džeimsa Levaina muzikālajā vadībā.

LA.lv