×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

ES plāno izveidot pretterorisma centru

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienība (ES) otrdien paziņoja par plāniem izveidot izlūkinformācijas apmaiņas centru, kas brīdinātu bloka dalībvalstis par teroristu plāniem.

Atklājot ES drošības prioritātes nākamajiem pieciem gadiem, EK pirmais viceprezidents Franss Timmermanss sacīja aģentūrai AFP, ka pretterorisma centrs atradīsies Hāgā bāzētā Eiropas policijas birojs “Europol” pārziņā.

“Es tomēr neesmu naivs. Tas nenotiks vienas dienas laikā. Ļoti palīdz tas, ka visās dalībvalstīs ir steidzamības sajūta par to, ka mums ir labāk jāsadarbojas izlūkdienestu jomā, lai novērstu situāciju, ka informācija no vienas valsts nenonāk citā,” viņš sacīja pirms došanās uz Strasbūru, kur ar plānu iepazīstinās Eiropas Parlamentu (EP).

Timmermanss uzsvēra, ka pēc teroristu uzbrukumiem Briselē, Kopenhāgenā un Parīzē daudzas dalībvalstis sāk apzināties nepieciešamību ciešāk sadarboties, neskatoties uz ilgi spēkā esošo principu, ka nacionālo drošības dienestu sadarbība notiek tikai tad, ja ir iespējams pretī saņemt kaut ko tikpat vērtīgu.

EK viceprezidents norādīja, ka informācijas apmaiņa ir sarežģīts uzdevums, īpaši situācija, kad liela valsts sadarbojas ar daudz mazāku, kurai nav tādu resursu un spēju.

Centram tomēr būs ierobežotas pilnvaras un atbildība par drošības nodrošināšanu gan joprojām būs dalībvalstu pārziņā.

Plānotais centrs ir domāts, lai novērstu jaunatnes radikalizāciju, apkarotu organizēto noziedzību un kibernoziegumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+