Pasaulē

“Facebook”: 10 miljoni lietotāju apskatīja ar Krieviju saistītas reklāmas 16

Foto LETA

Apmēram 10 miljoni cilvēku Savienotajās Valstīs pirms un pēc pērn notikušajām ASV prezidenta vēlēšanām apskatīja sociālajā tīklā “Facebook” izvietotas politisku šķelšanos veicinošas reklāmas, kas saistītas ar kādu Krievijas aģentūru, pirmdien paziņoja “Facebook”.

Facebook” ASV Kongresam pirmdien nodeva vairāk nekā 3000 reklāmu. Līdzīgu materiālu uzņēmums ir nodevis arī īpašajam prokuroram Robertam Milleram, kurš izmeklē Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanu procesā, kā arī prezidenta Donalda Trampa kampaņas dalībnieku iespējamo sadarbību ar Maskavu.

“Facebook” norādīja, ka 44% no šīm 3000 reklāmām lietotāji aplūkoja pirms pērnā gada 8.oktobrī notikušajām prezidenta vēlēšanām.

Pirms tam “Facebook” pavēstīja, ka plāno pieņemt darbā 1000 cilvēku, lai pārbaudītu reklāmas un gādātu, ka tās atbilst kompānijas noteikumiem. Maijā “Facebook” paziņoja, ka algos vēl 3000 darbinieku, lai aizvāktu no tīkla video, kuros attēlota vardarbība.

Līdzās valdības veiktajai izmeklēšanai par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās “Facebook” pats veic izmeklēšanu par Krievijas administrētiem simtiem “Facebook” viltus kontu.

Laikā no 2012.gada jūnija līdz 2017.gada maijam apmēram 100 000 dolāru (84 000 eiro) tērēti 3000 reklāmu iepirkšanai, lai aktualizētu tādus jautājumus kā ieroču kontrole un rasu attiecības.

Lai arī kopējais reklāmu skaits ir salīdzinoši neliels, tas paver ieskatu Krievijas centienos ietekmēt ASV politiku vēlēšanu kampaņas laikā, šajā gadījumā – ar sociālo mediju palīdzību.

LA.lv