×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Festivālā Spānijā konkursa programmā iekļauta Kursieša filma “Modris”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no filmas "Modris".

Sansebastjanas starptautiskajā filmu festivālā, kurš norisināsies Spānijā no 19. līdz 27. septembrim, Eiropas pirmizrādi piedzīvos Jura Kursieša debijas spēlfilma “Modris”, vēsta Zane Peneze.

Festivāla rīkotāji šodien paziņoja, ka spēlfilma “Modris” iekļauta konkursa programmā režisoriem ar debijas spēlfilmām. Latvijas pirmizrāde filmai gaidāma 24. oktobrī.

Filmas stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem, tas attēlo tikko pilngadību sasnieguša puiša liktenīgu dzīves posmu – konflikts ar māti iziet no rāmjiem, par sīku zādzību māte savu dēlu nodod policijai. Tas noved pie krustcelēm ar Latvijas tiesu sistēmu un attiecībām ar vienaudžiem.

Galveno lomu filmā atveido Kristers Pikša, kuram šī ir pirmā pieredze aktiermākslā. Jaunietis pārsteidza filmas veidotājus ar savu dabisko un nesamāksloto spēli kameras priekšā. Pēc gadu ilgušas meklēšanas, puisis tika atlasīts no 1200 pretendentiem.

Māti filmā attēlo Rēzija Kalniņa, kura atzinusi, ka šī viņai bijusi viena no sarežģītākajām lomām viņas aktrises karjerā.

Filmā vēl redzēsim jauno Liepājas teātra aktrisi Lauru Jerumu, Vili Daudziņu, Lāsmu Kugrēnu, Daci Bonāti, Baibu Broku, Inesi Pudžu, Kasparu Zvīguli un citus.

Viens no filmas atradumiem ir tās operators, polis Bogumils Godfrejovs. Viņš par savām iepriekšējām filmām nominēts gan prestižajai ASV kinoakadēmijas balvai Oskars, gan Eiropas kino balvai. Godfrejovs izkopis tikai sev raksturīgu, reālistisku filmēšanas stilu, kuru skatītāji atpazīst un novērtē.

“Modris” ir režisora Jura Kursieša debija pilnmetrāžas filmu režijā. Kursietis ir beidzis kino režijas maģistrantūru Lielbritānijā un bijis autors vairākām īsfilmām. Kā asistējošais režisors Kursietis strādājis pie divām spēlfilmām – “Amatieris” un “Kolka Cool”.

Filma ir trīs valstu – Latvijas, Vācijas un Grieķijas – kopražojums. Filma saņēmusi atbalstu no Nacionālā Kino centra, Vācijas NRW2 filmu fonda, Eiropas Padomes kino nozares atbalsta fonda “Eurimages”, Eiropas Savienības “Media” programmas, Grieķijas kino centra un VKKF.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+