×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

FIBA piemērojusi diskvalifikāciju Krievijas izlasēm

grozs

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) piemērojusi diskvalifikāciju Krievijas valstsvienībām, apstiprinājusi Krievijas Basketbola federācija (RFB).
Kā iemesls tiek minēts fakts, ka nesen Maskavas tiesa lika RFB aizvadīt jaunas prezidenta vēlēšanas, kamēr FIBA pieprasīja to veikt pēc nākamā gada Riodežaneiro vasaras olimpiskajām spēlēm.
“Neskatoties uz FIBA prezidenta [Orasio Muratores] viesošanos Krievijā un daudzu tikšanos aizvadīšanu, situācijas uzlabošanās nav notikusi, un izskatās, ka neviena no pusēm neizrāda vēlmi ieviest RFB vienotību un stabilitāti,” teikts FIBA vēstulē, kuru publicējusi RFB.
Rīt Krievijas U-18 meiteņu basketbola izlasei paredzēts starts Eiropas čempionātā, līdz ar to uz šo valstsvienību liegums neattieksies. Savukārt pārējās izlases, kurām tuvākajā laikā gaidāmi Eiropas čempionāti – U-16 kadetu valstsvienības un vīriešu nacionālā izlase – šogad varētu netikt pie starta.
FIBA uzaicinājusi RFB uz tās centrālā biroja sēdi, kas 8. un 9.augustā risināsies Tokijā, lai Krievijas puse varētu sniegt savu skaidrojumu par situācijas attīstību.
Krievijas Basketbola federāciju kopš 2013.gada vada Jūlija Aņikejeva, tomēr nesen tiesa lika veikt jaunas prezidenta vēlēšanas. Jauno RFB prezidentu plāno vēlēt 25.augustā, bet FIBA uzskata, ka tā ir iejaukšanās organizācijas iekšējās lietās.
Jau pērn FIBA draudēja Krievijas Basketbola federācijai (RFB) par tās izslēgšanu no biedru vidus. Toreiz tika uzsvērts, ka RFB nepārvalda basketbola dzīvi savā valstī, jo nav spējusi nodrošināt deklarācijas parakstīšanu ar VTB bankas rīkoto Vienoto basketbola līgu (VBL).
Kā zināms, pērn decembrī FIBA deva sešus mēnešus laika Japānai, lai abus tās nacionālos basketbola čempionātus vīriešiem apvienotu vienā līgā, tādējādi izvairoties no diskvalifikācijas, un tas šai valstij izdevās.
Eiropas čempionāts vīriešiem sāksies 5.septembrī. Ja līdz tam Krievijas puse nespēs apmierināt FIBA prasības, valsts pieaugušo valstsvienība nedrīkstēs piedalīties gaidāmajās sacensībās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+