Kultūra
Teātris un kino

Filmai radītos 30. gadu tērpus izstāda Galerijā Centrs0

Publicitātes foto

Galerijā Centrs apskatāma ilgi gaidītās Latvijas simtgades spēlfilmas “Homo Novus” tērpu izstāde, kurā aplūkojama daļa no mākslinieces Lienes Rolšteinas radītajiem vairāk nekā 200 tērpiem, informē filmas producents Ivo Ceplevičs.

Romantiskā intrigu un pārpratumu komēdija ir latviešu literatūras klasikas ekranizācija, kas balstīta uz Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filma pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā nonāks no 28. septembra.

Lai mūsdienu Rīga iegūtu trīsdesmitajiem gadiem nepieciešamo atmosfēru, tā filmā tika papildināta ar dažādām dekorācijām un atribūtiem, kas tika veidoti gan no jauna, gan piemeklēti no visas Latvijas. Kopumā filmai no jauna tika radīti 118 apģērba gabali vīriešiem, 114 – sievietēm, kā arī tika izgatavotas vairākas cepures un kurpju pāri.

Galerija Centrs, Armijas Ekonomiskā veikala pēctecis, šogad svin 80. dzimšanas dienu. “Arī mēs glabājam un lepni turpinām 30-to gadu modes un elegances tradīcijas. Šogad, kad bijām filmas mājvieta līdz pirmizrādei, mūsu skatlogus rotāja “Homo Novus” tērpi, kā arī Rīdzenes ielā bija apskatāmi vēsturiskie auto, un tagad arī tērpi. Mēs vēlreiz pārliecināmies, cik skaisti mūs iedvesmo 30. gadu elpa,” pauda Galerija Centrs vadītāja Zita Siliņa.

Saistītie raksti

Tērpu izstāde Galerijas Centrs Rīdzenes ielā aplūkojama līdz 10. oktobrim. Tāpat filmas tērpi apskatāmi arī vēsturiskajos skatlogos, kas iekārtoti īpaši filmas noskaņās.

“Homo Novus” filmas galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen loloja ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju.

LA.lv