Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. decembris, 2014
Drukāt

“Financial Times”: nafta un ASV dolārs dod triecienu Krievijai (1)

naftas_trubas

Sarūkošās naftas cenas un augošais ASV dolāra kurss ir devuši triecienu Krievijai un citiem tā dēvētajiem attīstības tirgiem, otrdien vēsta “The Financial Times” (FT). Laikraksts norāda, ka pirmdien indekss “JP Morgan Emerging Market Currency”, kas atspoguļo attīstības valstu nacionālo valūtu kursus, ir nokrities līdz zemākajam līmenim kopš tā izveidošanas 2000.gadā.

ASV dolāra kursa nostiprināšanās turpina izdarīt spiedienu uz Ziemeļjūras “Brent” jēlnaftas cenu – pirmdien barels šīs naftas maksāja nedaudz vairāk kā 66 ASV dolārus, kas ietekmēja enerģētikas kompānijas attīstības valstīs, kur iegūst naftu, norāda izdevums, atgādinot, ka kopš gada sākuma naftas cenas kritušās par 40%.

Krievija, kas cenšas tikt galā ar rietumu sankcijām, kuras noteiktas Ukrainas krīzes dēļ, nesen vienas dienas laikā piedzīvoja nacionālās valūtas – rubļa -smagāko lejupslīdi kopš finanšu krīzes 1998.gadā, atgādina FT.

Laikraksts atsaucas uz “Barings Asset Management” ekspertu Alanu Vaildu, kurš izteicies, ka uz attīstības valstu valūtām ārējie faktori rada lielāku ietekmi nekā iekšējie. Valūtas kursa palētināšanās var dot labumu vairākām valstīm, jo eksports kļūst konkurētspējīgāks, taču vienlaikus imports kļūst dārgāks, kas izraisa inflācijas kāpumu un palielina ASV dolāros denominētā parāda pieaugumu, rezumē eksperts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jatur spiedienu un jatais vel-lielāku spiedienu krievijai.
    krieviju izglabs pilsoņu karš, kas putinu un kremli apleks un krievu zaldāti nešaus savējiem virsu.
    bus jau labi.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+