×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Finanšu ministrs atbrīvo parlamentāro sekretāri


Finanšu ministrs Andris Vilks (“V”) nedēļas nogalē pieņēmis lēmumu atbrīvot no amata ministrijas parlamentāro sekretāri Karinu Kornu, kura ir arī partijas “Vienotība” valdes locekle.

 

Viņa atturējās sniegt komentārus par iemesliem, norādot, ka pamatojums jāprasa ministram, tomēr apstiprināja, ka par izmaiņām nav bijusi abpusēja vienošanās. Korna nevēlējās atbildēt, vai vēlētos turpināt šo darbu, un vienīgi norādīja, ka “tas ir ministra lēmums šobrīd”.

Vaicāta, vai pie izmaiņām novedušas intrigas ministra birojā, kā to vēsta portāls “Pietiek.com”, Korna atzina, ka daļēji tas atbilst patiesībai, taču detalizētākos komentāros neielaidās. Portāls apgalvo, ka finanšu ministra tuvējā lokā, tostarp birojā, vēl aizvien koncentrēti ar Einara Repšes un Edgara Jaunupa ietekmi saistīti cilvēki. Korna turpretī tika uzskatīta par “Vienotības” spices “acīm un ausīm”, no kā bijusi vēlme atbrīvoties. Tieši tādēļ, iespējams, manevri notikuši, premjerministram Valdim Dombrovskim atrodoties ārpus valsts, Eiropadomes samitā Briselē. Notikušais varētu tikt apspriests “Vienotības” valdes sēdē, kas notiks šodien.

Korna amatu atstāja ar 15. martu un uzsvēra, ka lepojas ar pusotra gada laikā amatā paveikto: “Ir pieņemta virkne ļoti nozīmīgu likumu, sākot ar sākumdeklarēšanos, jauno Pievienotās vērtības nodokļa likumu, eiro ieviešanas kārtības likumu, Fiskālās disciplīnas likumu. Ļoti veiksmīgi novadīts process ar grozījumiem 2012. gada budžetā, 2013. gada budžeta pieņemšana.”

Arī finanšu ministrs Kornas paveikto, strādājot finanšu nozarē, novērtējis augstu. Īpašu ieguldījumu Korna sniegusi valsts budžeta likumu un eiro likuma virzīšanā un aizstāvēšanā parlamentā, kā arī novērtējams ir darbs, šos un citus jautājumus skaidrojot sabiedrībai, atzīmē Vilks. Tādējādi Kornas atbrīvošana nekādā veidā nav saistāma ar viņas profesionālo kompetenci un, iespējams, norāda uz plaisām “Vienotības” iekšienē, secina portāls “pietiek.com”.

Lēmumu par piemērotu kandidātu parlamentārā sekretāra amatam finanšu ministrs plāno pieņemt tuvāko mēnešu laikā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+