×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

FOTO: Latvijas komanda uzvar prestižajā Saporo sniega skulptūru festivālā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas ledus skulptūru meistari kļuvuši par galvenās balvas ieguvējiem Starptautiskajā ledus un sniega skulptūru festivālā, kas no 4. līdz 8. februārim norisinājās Japānas pilsētā Saporo.

Saporo notiek viens no senākajiem un prestižākajiem šāda veida festivāliem pasaulē. Tā ietvaros jau 43. reizi tika rīkots starptautiskais sniega skulptūru konkurss, kurā bija aicinātas piedalīties stiprākās mākslinieku komandas no visas pasaules. Festivālā apskatāmas vairāk kā 200 sniega un ledus skulptūras. Aptuvenaiss festivāla apmeklētāju skaits – 2,3 miljoni.

Latvijas mākslinieki festivālā piedalījās pirmo reizi. Šādu godu Latvijas komanda no Jelgavas, kuru pārstāvēja mākslinieki Kārlis Īle, Maija Puncule un Mintauts Buškevics, izpelnījās, jo pēdējo gadu laikā sevi bija pierādījusi vairākos starptautiskos liela mēroga konkursos.

12 komandu konkurencē Latvijas komanda ieguva galveno balvu ar skulptūru “Tilts”. Tilts savieno divas pasaules – vīrišķo un sievišķo, kas katra pati par sevi šķiet neatkarīga un pašpietiekama, taču patiesībā tās ir tikai puses no kaut kā lielāka un pilnīgāka. Eksistēt tās var tikai kopā. Skulptūra veidota lakoniskā stilā, uzsverot formu tīrību un domas skaidrību.

Latvijas mākslinieku komandas dalību šajā festivālā atbalstīja Latvijas vēstniecība Japānā, Latvijas goda konsuls Asahikavā – Jošikazu Inošita, un Higašikavas pilsētas dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+