Ekonomika
Īpašums

FOTO: Pārveidojot divas industriālās ēkas par dzīvojamām, Daugavas krastā tapis projekts “Promenāde”0


Mūkusalas ielā Daugavas krastā ar bankas "Citadele" finansējumu tapis projekts "Promenāde".
Mūkusalas ielā Daugavas krastā ar bankas "Citadele" finansējumu tapis projekts "Promenāde".
Publicitātes foto

Industriālās ēkas pārbūvējot par mūsdienīgiem un kompaktiem  mājokļiem, Mūkusalas ielā Daugavas krastā ar bankas “Citadele” finansējumu tapis projekts “Promenāde”.

Kopējās attīstītāja investīcijas projekta “Promenāde” attīstībā ir vairāk nekā 10 miljoni eiro, no kuriem 3,7 miljoni eiro ir bankas “Citadele” sniegtais finansējums.

Turpinot Mūkusalas ielas teritorijas attīstību, divas industriālās ēkas pārveidojot par dzīvojamām, izvietoti 106 dzīvošanai pilnībā gatavi apartamenti. Abas ēkas ir nodotas ekspluatācijā.

Priekšroku šādiem mājokļiem – kompaktiem, netipiskiem un labā vietā – dod šobrīd aktīvākie nekustamā īpašuma tirgus dalībnieki – jaunie profesionāļi jeb mileniāļi, kā arī investori, kuri dzīvokļus iegādājas izīrēšanai.

Projekta attīstītāja SIA “Baltlains” pārstāve Laima Paševica – Eglīte: “Redzam, ka mājokļu tirgu lielā mērā nosaka mileniāļi, kas pašreiz ir viena no lielākajām ekonomiski aktīvajām sabiedrības daļām. Šī paaudze iecienījusi dzīvi stilīgā vietā pilsētas centrā un ar augstu attīstības potenciālu.”

“Viņus vairāk interesē samērā neliela mājokļu kvadratūra. Tāpat lielu interesi par dzīvokļu iegādi redzam no investoru puses, kuri dzīvokļus pērk, lai izīrētu – pēc tiem ir liels pieprasījums mājokļu īres tirgū.”

Projekts "Promenāde" Mūkusalas ielā

Bankas “Citadele” valdes loceklis Vladislavs Mironovs: “Liela daļa no “Citadeles” izsniegtajiem hipotekārajiem kredītiem mileniāļiem ir ar valsts garantiju, jo mājokļu iegādi jaunajiem speciālistiem vecumā līdz 35 gadiem stimulē arī valsts atbalsta programma, kas ievērojami samazina kredīta pirmās iemaksas apmēru.”

“Iegādājoties mājokli ar valsts atbalstu, pirmās iemaksas apmērs samazinās līdz apmēram 5% no kopējās darījuma summas. Bankas aizdevums un valsts atbalsts jeb garantija nav dāvana, tāpēc jaunie speciālisti pirkumu izvērtē pragmatiski – izvēlas mājokli ar potenciālu.”

“Promenādes” projekta pirmajā ēkā ir 41 unikāls vienstāvu, divstāvu un trīsstāvu loftu stila apartaments platībā no 31 līdz 115 kvadrātmetriem, un tie izvietoti ēkas četros stāvos.

Katra dzīvokļa plānojums un iekārtojums ir atšķirīgs. 70% no pieejamajiem mājokļiem ir jau izpārdoti.

Saistītie raksti

Līdzīgi rekonstruēta arī otrā “Promenādes” projekta ēka, kuras sešos stāvos iekārtoti 65 dzīvokļi platībā no 29 līdz 171 kvadrātmetram.

Projektā izveidots tipveida dzīvokļu plānojums, taču iekārtojumā izmantoti dažādi apdares materiāli, kas tos padara atšķirīgus. Arī šo mājokļus jau var iegādāties.
LA.lv