Sports
Ziemas sports

FOTO: Rīgā spraigas cīņas kērlinga olimpiskās kvalifikācijas turnīrā0


Kērlinga spēle
Kērlinga spēle
Foto: Ansis Ventiņš

Aizvadītajā nedēļā Kērlinga hallē notikušajā kvalifikācijas turnīrā uzvaru izcīnīja Ivetas Stašas-Šaršūnes un Mārtiņa Trukšāna komandas, tādējādi kļūstot par reālākajiem pretendentiem uz vietu Latvijas izlasē, kas piedalīsies gaidāmajā Olimpiādē.

Komandas, sākot ar 3.oktobri, uzsāka divu apļu pamatturnīru, kurā Stašas-Šaršūnes komanda izcīnīja četras uzvaras un divreiz kapitulēja. Tikpat veiksmīgi apļa turnīru noslēdza arī 2017. un 2018.gada Latvijas čempionvienība ar Ievu Rudzīti priekšgalā.

Sīvākā cīņa bija pret Jelgavas Kērlinga kluba pārstāvēm, abām komandām pirms fināla uzvaras dalot uz pusēm. Fināla pirmajā spēlē ar rezultātu 7:6 pārākas bija Jelgavas dāmas, bet atbildes mačā ar 10:7 uzvarēja Eiropas čempionāta piektās vietas īpašnieces no Stašas-Šaršūnes komandas.

Izšķirošajā spēlē pārākas ar rezultātu 10:4 bija Stašas-Šaršūnes komandas spēlētājas, svinot uzvaru kvalifikācijas turnīrā.

Uzvarētāju rindās bez Stašas-Šaršūnes vēl spēlēja Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone un Tīna Siliņa.

Tikmēr vīru konkurencē piecas uzvaras divu apļu pamatturnīrā ieguva Trukšāna komanda.

Kērlinga olimpiskās kvalifikācijas turnīrā triumfē Stašas-Šaršūnes un Trukšāna komandas

Finālā viņiem pretim stājās Ritvars Gulbis, kura komanda apļa turnīrā izcīnīja trīs uzvaras un tikpat reizes arī piedzīvoja zaudējumus.

Izšķirošajās trīs spēlēs uzvaru svinēja Trukšana vienība, kas pirmajā duelī zaudēja ar rezultātu 4:8, bet turpinājumā spēja atgūties, triumfējot ar 9:2 un 10:2.

Uzvarētāju rindās bez Trukšāna spēlēja arī Jānis Klīve, Sandris Buholcs, Artūrs Gerhards un Arnis Veidemanis.

Šajās sacensībās piedalījās iepriekšējā Latvijas čempionāta četras spēcīgākās sieviešu un vīriešu komandas, kas aizvadīja divu apļu pamatturnīru. Divas labākās komandas turpināja cīņu finālsērijā līdz vienas komandas divām uzvarām.

Pagājušā sezonā veiksmīgi Latvijas godu Eiropā, izcīnot vēsturiski Latvijas kērlingā augstāko piekto vietu, aizstāvēja Ivetas Stašas-Šaršūnes vadītā Jelgavas kērlinga kluba sieviešu komanda.

Vīriešu konkurencē šosezon otro vietu Pasaules kērlinga tūres posmā Tallinā ieguva Mārtiņa Trukšāna komanda.

Saistītie raksti

Kvalifikācijas turnīra uzvarētāji nodrošināja dalību Eiropas kērlinga čempionātā, kas no 16. līdz 23.novembrim norisināsies Helsingborgā, Zviedrijā. Sieviešu izlase turpinās cīņas Eiropas augstākajā – A divīzijā, bet vīrieši sacentīsies B divīzijā. Veiksmīga starta gadījumā šī pati komanda turpinās pārstāvēt valsti pasaules čempionātā, ja pa tiešo uz to netiks, tad piedalīsies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Ja šīs pašas komandas sieviešu un vīriešu konkurencē uzvarēs arī Latvijas čempionātā, kas norisināsies 2020.gada februārī, tad tās kļūs par olimpisko spēļu pirms kvalifikācijas vai kvalifikācijas turnīra dalībniecēm. Ja komandas atšķirsies, tad tiks rīkots atsevišķs Latvijas kvalifikācijas turnīrs, lai noskaidrotu olimpisko izlasi.

LA.lv