Latvijā
Rīga

FOTO: Sākas mācības vēsturiskajā Rīgas Franču liceja ēkā3

Publicitātes foto. Foto: Diāna Spiridovska

Jaunā mācību gada sākumā, 3. septembrī, Rīgas Franču licejs atgriezās savā atjaunotajā vēsturiskajā ēkā Kr.Valdemāra ielā 48, kur turpmāk mācīsies liceja 7.-12. klašu skolēni. Savukārt 1.-6. klašu skolēni turpinās mācības liceja līdzšinējā ēkā Mēness ielā ēkā 8. Turpmāk mācības šajā izglītības iestādē tiks nodrošinātas vienā maiņā.

Rīgas Franču liceja direktore Vineta Rūtenberga sacīja: „Šodien, sagaidot Latvijas simtgadi, mēs ar lepnumu un atbildības sajūtu atgriežamies liceja vēsturiskajā ēkā. Mēs esam apņēmības pilni saglabāt šo garu un tradīcijas, lai arī nākamās paaudzes ar mums lepotos.”

Kopumā Kr.Valdemāra ielā 48 ir atjaunota 5355 kvadrātmetru liela vēsturiskās ēkas platība, kurā izveidota 31 mācību klase, garderobe 600 audzēkņiem, ēdamzāle ar 274 vietām, aktu zāle ar 209 sēdvietām, konferenču zāle, atsevišķas telpas sporta nodarbībām un skolas administrācijai. Visās telpās uzstādīts skolai nepieciešamais aprīkojumu un mēbeles.

Bijušā Franču liceja un Franču institūta ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 48 ir celta 1930. gadā pēc arhitekta I.Blankenburga projekta par Rīgas domes, Latvijas valdības un Francijas valdības līdzekļiem un līdz 30. gadu beigām bija Latviešu – franču tuvināšanās biedrības īpašums. Padomju laikā līdz 1951. gadam ēkā izvietojās Rīgas Anrī Barbisa 11. vidusskola, 70. gados – LVU Ģeogrāfijas fakultāte, vēlāk Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāte.

Saistītie raksti

Rīgas Franču liceja renovācija veikta par Eiropas fondu naudu gandrīz 6 miljoniem eiro. Ēku pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma atjaunoja pilnsabiedrība „RERE Būve 1”.

Galerijas nosaukums
LA.lv