Mobilā versija
+1.4°C
Lūcija, Veldze
Trešdiena, 13. decembris, 2017
7. janvāris, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Svētku burzmā – Porošenko Izraēlā un Putina citātu krājums (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Svētku burzmā varbūt nepamanīts palika tas, ka 22. decembrī Izraēlā ieradās Ukrainas prezidents Petro Porošenko. Sākumā tā bija iecerēta kā darba vizīte, tad vizītei tika piešķirts oficiāls raksturs, un beigās izrādījās, ka tā ir valsts vizīte, t.i. augstākajā līmenī. Ben-Guriona lidostā Ukrainas prezidentu sagaidīja Izraēlas prezidents Reuvens Rivlins, kurš šajā amatā tika ievēlēts pretēji premjerministra Beņamina Netaņahu vēlmēm. Preses konferencē abi prezidenti uzsvēra, ka nepieciešams pilnībā īstenot Minskā panākto vienošanos, un aicināja Krieviju neatliekami īstenot Krimas deokupāciju, un atjaunot Ukrainas suverenitāti šajā pussalā.

Tā ka tā bija valsts vizīte, augstajam viesim no Ukrainas tika dota iespēja uzstaties ar runu Izraēlas parlamentā – Knesetā. Porošenko arī tikās ar Izraēlas premjerministru Beņaminu Netaņahu, kurš īsteno izpildvaru šajā valstī, kamēr prezidenta Rivlina loma ir drīzāk reprezentatīva.

Ukrainas prezidents atvainojās par ukraiņu piedalīšanos holokaustā un ielūdza prezidentu Rivlinu ierasties uz Babij-Jaras traģēdijas 75. gadskārtas piemiņas pasākumu Kijevā. Porošenko uzsvēra, ka Izraēla ir demokratijas priekšpostenis Tuvajos Austrumos, bet Ukraina – Rietumos. Tāpat kā Izraēlai, Ukrainai ir kaimiņš, kas neatzīst pat tās eksistences tiesības. Prezidents Porošenko un premjerministrs Netaņahu vienojās par abu valstu ciešu ekonomisku sadarbību.

Jāatzīmē, ka prezidents Porošenko savas Izraēlas vizītes laikā īpaši norādīja, ka nacionāli orientetā, radikālā cionisma pamatlicējs Vladimirs Žabotinskis jau pirms Pirmā pasaules kara, būdams žurnālists, enerģiski aizstāvēja ukraiņu tautas pašnoteikšanās tiesības, un arī Krievijas pilsoņkara gados šīs tiesības visnotaļ atbalstīja. Piemetinasim, ka Žabotinskis 1923. gadā nodibinaja cionistiskās radikālās jaunatnes organizaciju “Betar”, kuras starptautiskais centrs atradās Rīga, Jumaras (Sadovņikova) ielā. No “Betar” rindām nāca vēlākais Izraēlas premjerministrs Menahems Begins, un uz Žabotinska ideoloģiju atsaucas tagadējā varas partija Izraēlā – “Likud”.

Tagad – uzmanību! Tikko bija beigusies oficiāla tikšanās starp Ukrainas prezidentu Porošenko un Izraelas premjerministru Netanjahu, kad pedējais lielā steigā piezvanīja Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Var noģist, ka Netanjahu gribēja nomiernāt dusmīgo Putinu…

Tikmēr Putina personības kults jau sāk tuvoties kādreizejam Mao kultam Ķinā – vai atceraties viņa citātu “sarkano grāmtiņu”? Gadumijas gaidās Kremļa administrācija izdalīja Krievijas vadošajiem politiķiem un ierēdniecības elitei Putina izteikumu krājumu “Vārdi, kas maina pasauli”. Šīs citātu izlases nosaukums vien ir ko vērts!

Labs pretmets šim krājumam ir tīmeklī zibeņātrumā “uzpeldējušais” satīriskais 2016. gada kalendārs “Visu gadu ar Krievijas prezidentu”. Katram mēnesim likts klāt kāds banāls Putina izteiciens. Te divi piemēri: “Krievijai ir neaptverama daba! Un tā tika mums, nebaidos to teikt, no Radītāja!” un “Mums ar suņiem ir ļoti siltas savstarpējas jūtas!”

(Raksts publicēts avīzē “Laiks”/”Brīvā Latvija”)

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Davno pora jedrenimaķ,
  Umom Rosiju poņimķ!

 2. Neanjehūza mammīte Atbildēt

  spiest zagļa un Ukrainas bērnu slepkavas Vaļcmana roķeli ir tikpat pretīgi kā pieskarties beigtais žurkai.

 3. Sitiet maskaļus.

 4. Būtu labs bekoniņš. Kaut – padumjais.

 5. No kurienes tas Edvarts Tīcs tāds varonis pagadijās?

  Varu derēt, melo kā īsts sukin-syns, bez kauna un goda, pats tos nabaga žīdiņus šaudams. Tagad uzreiz varonis un glābējs.

  Vepris, īsts padumjais vepris, pats uz slaktūz vedams. Labi uzbarojies lai. Pilns ar meliem un uzpūtības.

 6. Bet, MAO bija izcils vecis, interesantāk ir tas,kādi Volstritas salašņas un cik daudz nozaga ķīniesu tautas zelta krājumus,ko čangkaišeks aizveda līdzi.

 7. zaglim, zagla dēlam Vaļcmanam maz sakara ar UkRAINAS TAUTU. ari Ukraiņi bija kopa ar mums, – latviesiem, krieviem, kazahiem, lietuviešiem, Dagestānas tautām un citiem, kad mēs glabam nabaga ebrējiņus no vācu nacistelu-zemcilveku asiņainajām ķetnām.Tie aptrakušie vācu necilvēki bija jau paguvuši kādus 6 000 000 šos nabadziņu noslepkavot, kad mēs jūs izglābām.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Iesniegts Kopdzīves likuma projekts…

Koalīcijas politiķu vairākums pašlaik pauž skeptisku vai noraidošu pozīciju iespējai atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvu par Kopdzīves likuma pieņemšanu, ziņo LETA. Konceptuāli šo iniciatīvu atbalsta partijas “Kustība “PAR!”” deputāti. “Vienotībā” viedokļi bijuši gan atbalstoši, gan noliedzoši, Nacionālā apvienība neatbalsta, Zaļo un zemnieku savienība par nostāju spriedīšot pēc iniciatīvas nonākšanas Saeimā. Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savākti 10 000 parakstu par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā. Parakstu vākšanu pirms nepilniem trim gadiem uzsāka politiķis Juris Pūce (“Latvijas attīstībai”). Viņa ieskatā likuma pieņemšanas nepieciešamību nosaka tas, ka vairums Latvijā dzīvojošo pāru jau patlaban nav laulāti, bet viņu savstarpējās juridiskās attiecības un attiecības pret valsti nav pietiekami aizsargātas. Iniciatīva attiecas gan uz pretējā dzimuma, gan viendzimuma pāriem.

Vai Latvijas Saeimā ir vieta partijai, kuras kongresā tiek lietota krievu valoda?
Draugiem Facebook Twitter Google+