×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Gaismas pilī satiksies Maijas Tabakas un Maijas Kurševas māksla

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Sestdien, 8. novembrī, plkst. 17 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mākslas un mūzikas centrā atklās izstāžu cikla “Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture” otro ekspozīciju, kas veltīta Maijas Tabakas gleznām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) kolekcijas, kā arī jaunradītām Maijas Kurševas grafikām, portālam LA.lv pavēstīja LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

Maija Tabaka (1939) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar diplomdarbu “Jauno mākslinieku grupas portrets”. Šī glezna ievada viņas figuratīvās glezniecības triumfu, sava veida gleznotu “teātri”, kas ir košs, ekspresīvs, stāstošs, tā drāmas nereti ir sirreālas. Vienlaikus daļa no viņas mākslas ir autobiogrāfiska, taču galvenokārt māksliniece ir palikusi uzticīga pazīstamu cilvēku psiholoģiskam portretējumam un pārdomātam, romantiskam, izvērstam stāstam.

Maija Kurševa (1981) zīmē, rada grafikas dažādās tehnikās, veido objektus un instalācijas, pasniedz Latvijas Mākslas akadēmijā Vizuālās komunikācijas nodaļā agrāk nebijušu kursu “Ilustrācija” un ir viena no ilustrāciju žurnāla “Popper” radītājām. Arī M. Kurševas vizuālie tēli ir figuratīvi, tie ir apjukuši un emociju pārpilni mūsdienu pasaules iemītnieki. Tie mokās ar domām (vai bez domām), dusmām, uzdzīvi, datoriem, savstarpējām attiecībām, vientulību un ekspresīviem iedomu tēliem.

Izstāžu cikls “Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture” noris kā LNB un Borisa un Ināras Teterevu fondu sadarbības projekts, paplašinot LNB Mākslas un mūzikas centra piedāvātās iespējas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+