×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2014
Drukāt

Gaismas pils sienās iekals klinšu rakstus – tūkstošgadīgus simbolus un buramzīmes (6)

Ilzes Egles un autora fotoIlzes Egles un autora foto

Tūkstošgadīgi simboli un buramzīmes

Šā gada aprīlī sākās Nacionālās bibliotēkas krājumu pārvešana no Jēkaba ielas Letonikas un Periodisko izdevumu nodaļām uz Gaismas pils plašajām, gaišajām telpām.

Drīz Eiropas kultūras galvaspilsētā Gaismas pils būs atvērta un, kad visas grāmatas pārvedīs, uz bibliotēkas sienām parādīsies arī mūsu noslēpumainākie senie klinšu raksti ar dzimtas piederības zīmēm. Gaismas pils būs pirmā nacionālā bibliotēka Baltijā un varbūt arī Eiropā, kur sienā tiks iekalti tūkstošgadīgu simbolu, buramzīmju, seno piederības zīmju, aizsardzības zīmju oriģinālu kopijas.

Šīs zīmes mūsu senči sauca par burtiem un burtu kopas — par rakstiem. Viņi ticēja zīmju spēkam un respektēja to svētumu. Viņi mācēja šīs zīmes izlasīt daudz plašākā apjēgumā un izjūtās, nekā mēs saprotam šodienas alfabēta burtus, kas ir tikai skaņu simboli. Visas zīmes bija dievišķas: spēja palīdzēt un sargāt. Ja ticēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Interesanti, mistiski aizrautīgi un, kas zina, uz labu vai ļaunu vērsta šī iecere un darbība.Bet brīnumi laikam rodas no atraduma, izbrīna un aizplīvurotas ticības kaut kam

  2. Apturiet,lūdzu,šo visu!
    Vispirms ar Dieva svētību un pēc tam atkal buramzīmes….cik izglītotiem jābūt,lai to visu jauktu kopā???
    SOS!!!!

  3. Buramzīmes gaismas pilli nevR būr, tikai tumsas pilī, tiešām cilvēki ir akli pret pagānismu. KM to nedrīkst pieļaut , ja kaut nedaudz ko zin par burta vārdiem

  4. Gan jau netrūks godkārīgu cilvēciņu, kas savus vārdus tur arī iegrūdīs.

  5. vai šīs zīmes glābs šo monstru?

Draugiem Facebook Twitter Google+