Viedokļi
Aptaujas

Kā svētkos iepriecināt pansionātu iemītniekus? 16

Foto – Ieva Čīka/LETA

Inga Vilcāne, Preiļu novada labklājības pārvaldes pansionāta “Preiļi” vadītāja: “Mūsu pansionāta darbiniekiem šīs ir ļoti saspringta darba pilnas dienas, jo iemītniekiem veltīti ļoti daudzi Ziemassvētku un Jaungada pasākumi. Nav nemaz iespējams uzskaitīt visus, kas ar dāvanām, dziesmām, dzeju, dejām un citiem priekšnesumiem sveic mūsu seniorus un cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Pelēču pamatskolas skolēni, vecāki un pedagogi, pirmsskolas iestādes “Pasaciņa” bērni un audzinātājas, biedrība “Mūsmājas” un senioru deju kopa “Brūklenājs”, katoļu draudze un daudzi citi. Un tā līdz pašai Vecgada nogalei.”

Maija Upmale, Krustpils novada pansionāta “Jaunāmuiža” direktore: “Gaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, mūsu pansionātā, kurā dzīvo 194 cilvēki no Jēkabpils, Jaunjelgavas un pat Rīgas, kā arī no daudziem pagastiem, svētku noskaņa parasti ilgst vismaz desmit dienas. 28. decembrī ciemos ieradīsies populārā Jēkabpils Tautas nama kapela, mākslinieki tiek ļoti gaidīti. Aizkustinoši ir brīži, kad pansionātā ierodas sveicēji no tiem pagastiem, kuros agrāk dzīvojuši mūsu tagadējie iemītnieki. Tā Atašienes skolēni skolotāja un sociālā darbinieka vadībā viesojās vairākās istabās, pasniedza dāvanas, dziedāja dziesmas. Un kur tad vēl labdarības biedrību un nevalstisko organizāciju iepriecinājumi! Protams, arī mēs paši par daudz ko rūpējamies, sākot ar piparkūkām, mandarīniem, konfektēm, svētku ēdienu.”

Alvars Šteinbergs, Ogres novada pansionāta “Madliena” direktors: “Mūsu vecajiem cilvēkiem galvenais iepriecinājums svētkos ir neviltotā sirsnība, kas nāk no sveicējiem. Tā, piemēram, jau piekto gadu pēc kārtas ierodas vieni un tie paši Madlienas vidusskolas bērni, kas ar katru gadu aug lielāki un gudrāki, svētkus svinam visi kopā kā lielā ģimenē.”

LA.lv