×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

IZM un “Datorzinību centrs” gatavi kāpt uz tā paša grābekļa?

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ja kāds uzņēmums ne­kvalitatīvi izpildījis valsts iestādes pasūtītu darbu, nākamajā iepirkumu konkursā šā iemesla dēļ uzņēmumu no pretendentu loka var izslēgt, taču tikai tad, ja kopš iepriekšējā brāķa darba pagājuši ne vairāk kā 12 mēneši.

Ja pagājis ilgāks laiks, valsts iestādei nav iemesla atteikties no brāķdara pakalpojumiem. Tāds bija Iepirkumu uzraudzības biroja pārstāves Elīnas Virtmanes skaidrojums, kad vaicāju, kāpēc var būt tā, ka uzņēmums, kas iesaistīts vienā ministrijas īstenotā neveiksmīgā projektā, samērā drīz var saņemt piedāvājumu jaunai sadarbībai.

Šāds jautājums radās pēc tam, kad atklājās: Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) noslēdzies iepirkums par jaunas Nacionālās zinātniskās darbības informācijas sistēmas izveidi par 287 314 eiro. Konkursā uzvarējis uzņēmums “Datorzinību centrs”, kas bija galvenais portāla “Skolas.lv” izstrādātājs. Šajā izstrādē nelietderīgi tika izlietoti 3,5 miljoni eiro, jo portāls, kurā bija paredzēts iekļaut visplašāko informāciju par skolām, lai to varētu izmantot skolēni, vecāki un skolotāji, tā arī nesāka pilnvērtīgi strādāt, un nu IZM atzinusi: nav jēgas turpināt šā projekta uzturēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+