×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Vadims Meikšāns jeb Krys: grafiti kā profesionāla māksla

Publicitātes fotoPublicitātes foto

14. un 15. maijā “Sapņu Fabrikā” starptautiskās biroja preču izstādes “Biroja Māksla” ietvaros būs iespēja aplūkot grafiti mākslinieka Vadima Meikšāna (pseidonīms Krys) darbus, vēsta aģentūra “Pareizā ķīmija”.

Krys veidos ar biroja tematiku saistītus attēlus uz 700 kartona loksnēm, kopumā grafiti stilistikas māksla aizņems aptuveni 680 kvadrātmetrus.

Vadims Meikšāns jeb Krys ar tā dēvēto ielu mākslu nodarbojas jau kopš astoņdesmitajiem gadiem. 29 gadu laikā viņš ir kļuvis par profesionāli šajā jomā. Krys veido veikalu, diskotēku, šovbiznesa, koncertu noformējumus, piedalās vietējos un starptautiskos grafiti festivālos gan kā dalībnieks, gan kā žūrijas loceklis. Kādā Dānijā izdotā enciklopēdijā viņš minēts kā viens no grafiti mākslas virziena pamatlicējiem postpadomju valstīs.

Izstādes organizatori norāda: “Lielākajā daļā Latvijas, huligānu un grafiti vēsturiskās izcelsmes dēļ, ir radies nepareizs priekšstats par grafiti kā ielu huligānismu. Grafiti, ja ar to nodarbojas profesionālā līmenī, mākslas zinātnē ir atzīts modernās mākslas novirziens. Liela daļa šādu mākslinieku mūsdienās mācās prestižās skolās un strādā ar reklāmas aģentūrām un lieliem uzņēmumiem. Arī mēs gribam parādīt šo ikdienā nedaudz izstumto mākslas novirzienu kā profesionālu mākslinieku darbu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+