×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Grieķijas premjers Berlīnē tiksies ar Merkeli

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs šodien Berlīnē tiksies ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Intervijā grieķu laikrakstam “Kathimerini” Ciprs, pirms došanās uz Berlīni, norādīja, ka šī būs iespēja viņam un Merkelei aprunāties “bez kaut kādu sarunu spiediena”. “Tas ir svarīgi, jo mēs varēsim runāt par jautājumiem, kas kaitē Eiropai, un par to, kā uzlabot attiecības starp mūsu valstīm,” norādīja Ciprs.

Berlīnes Brīvās universitātes politikas zinātnieks Hajo Funke norādīja, ka šajās sarunās sadursies divas pasaules. “Ir Grieķijas politiskā pasaule, kur kreisā spārna valdība saskaras ar sabiedrību sabrukuma stadijā, kādu neesam pieredzējuši Eiropā kopš 1945. gada. Otra pasaule ir apmierināta valsts, kas dominē Eiropā, Vācija, kas uztraucas par savas ekonomiskās laimes saglabāšanu un kurai tagad tiek lūgts palīdzēt citai valstij apstākļos, ko tā pilnībā neizprot,” norādīja Funke.

Vācijas un Grieķijas attiecības pašlaik pārdzīvo grūtus laikus. Grieķija vēlas pārskatīt vērienīgo valsts glābšanas programmu un jaunās valdības agresīvā nostāja atsvešinājusi Grieķijas kreditorus, kuri vēlas, lai tā ievērotu iepriekšējās valdības panāktās glābšanas programmas nosacījumus. Tostarp arī Vācija nav gatava atlaist Grieķijai tās vecos parādus. Grieķija arī aktualizējusi reparāciju jautājumu par nacistu pastrādātajiem postījumiem un noziegumiem grieķu teritorijās Otrā pasaules kara laikā, bet Vācija uzskata šo lietu par sen nokārtotu.

Grieķija izteikusi Vācijai arī oficiālu sūdzību par Vānistra Volfganga Šeibles apvainojošajiem izteikumiem par Grieķijas finanšu ministru. Savukārt Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis izpelnījās kritiku, kad atklātībā nonāca video video, kurā viņš redzams rādot Vācijai vidējo pirkstu. Gan Varufakis, gan komiķis, kura šovā video tika samontēts, apgalvoja, ka tas ir viltojums, bet telekanāls, kurš video pārraidīja, paziņoja, ka to pārbaudīs eksperti. Cenšoties mazināt spriedzi, Merkele pagājušajā nedēļā paziņoja, ka gaida tikšanos un padziļinātu sarunu ar Cipru, bet vienlaikus noraidīja cerību uz ātru risinājumu Grieķijas parādsaistību krīzei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+