Foto – AFP/LETA

Hamiltons Ungārijā tiek pie savas otrās uzvaras šosezon 0

Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 11.posmā – Ungārijas “Grand Prix” – svētdien uzvaru izcīnīja 2008.gada pasaules čempions brits Lūiss Hamiltons no “McLaren-Mercedes” komandas.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55

Hamiltonam tas bija otrais panākums šīs sezonas sacensībās.

Brits iepriekš uzrādīja labākos laikus Ungārijas “Grand Prix” pirmajās divās brīvo treniņbraucienu sesijās, kā arī uzvarēja kvalifikācijas sacensībās, bet sacīkšu gaitā viņš prasmīgi izturēja abu “Lotus” komandas formulu radīto spiedienu.

Otrajā vietā finiša līniju šķērsoja “Lotus” vienības braucējs soms Kimi Raikonens, bet trešais bija otrs šīs komandas pārstāvis francūzis Romēns Grožāns.

Ceturtajā vietā ierindojās pēdējo divu gadu pasaules čempions vācietis Sebastjans Fetels (“Red Bull”), kurš uzrādīja labāko rezultātu no tiem braucējiem, kuriem bija trīs pitstopu stratēģija, piektais bija kopvērtējuma līderis spānis Fernando Alonso (“Ferrari”), saglabājot savas pozīcijas čempionāta galvgalī, bet sesto vietu ieņēma Hamiltona tautietis un komandas biedrs Džensons Batons.

Vēl pirmajā desmitniekā vietas izcīnīja Brunu Senna no Brazīlijas (“Williams”), Fetela komandas biedrs Marks Vēbers no Austrālija, Alonso komandas biedrs brazīlietis Felipe Masa un “Mercedes GP” vienības vācu pilots Niko Rosbergs.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 11 posmiem līderpozīcijā joprojām atrodas Alonso, kurš iekrājis 164 punktus, bet otro vietu ar 124 punktiem ieņem Vēbers. Trešajā pozīcijā ar 122 punktiem atrodas Fetels, bet ceturto vietu ar 117 punktiem ieņem Hamiltons. Raikonens ar 116 punktiem atrodas piektajā pozīcijā, bet sestais ar 77 punktiem ir Rosbergs.

Konstruktoru kausā stabilā līderpozīcijā ar 246 punktiem atrodas “Red Bull” vienība, kurai 53 punktus zaudē “McLaren-Mercedes”. Vēl par punktu atpaliek “Lotus”, bet “Ferrari” ar 189 punktiem ieņem ceturto vietu.

Šosezon F-1 kalendārā paredzētas 20 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Brazīlijā. Šosezon aizvadāmo sacīkšu skaits ir par vienām lielāks nekā pagājušajā sezonā.