Idejas rotaļlietu glabāšanai – lai mājās būtu kārtība 0

Kārtības uzturēšana bērnistabā daudzās ģimenēs ir ikdienišķa problēma. Gandrīz vai katru dienu mājoklī parādās aizvien jauni nieciņi, rotaļlietas un spēles. Līdz kādu dienu pat grūti atrast meklēto, nemaz jau nerunājot par tīrības un kārtības ieviešanu. Kā bērnu mantas organizēt tā, lai tās būtu ērti pieejamas, un bērnam patiktu tās arī pēc spēlēšanās novietot atpakaļ noteiktajā vietā?

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Noteikumi, kas atvieglos darbošanos
1) glabāšanai jābūt ērtai – tā, lai bērns pats varētu mantas paņemt un atlikt atpakaļ bez liekām pūlēm un vecāku palīdzības,
2) bērnu motivējošs apstāklis būs tas, ka mantas iespējams savākt ātri un nav jāievēro kaut kāda noteikta kārtība, piemēram, šīs mantiņas uz tā plaukta, tās uz cita,
3) ideāli, ja mantu glabāšanas kastes, plaukti, grozi, spaiņi u. c. ir tematiski – to izskats, veids vai krāsa jau paši par sevi arī rosina spēlēšanos. Piemēram, zēniem mantas tiek glabātas tēta darbnīcā esošajiem konteineriem līdzīgās kastītēs – tas rosina iztēli, ka arī viņš var darboties līdzīgi kā tētis utt.

Svarīgi atrast vietu, kur glabāt
Ļoti laba mantu glabāšanas vieta ir pagulte. Protams, ne jau vienkārši pastumjot visu zem gultas, bet iekārtojot šim nolūkam speciāli paredzētas kastes, ko ērti izvilkt un iestumt atpakaļ. Var izmantot gan koka kastes, gan metāla vai plastmasas konteinerus. Ļoti ērti, ja kastes aprīkotas ar ritenīšiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja telpā nav daudz vietas, ļoti parocīgas ir glabāšanas kastes, uz kurām var arī sēdēt, vai īpašās figūrās veidotas kastes, piemēram, kā automobīlis vai dzīvnieks, ar ko var arī atsevišķi spēlēties.

Ekonomēt vietu palīdz arī dažāda veida plaukti gar sienu, uz kuriem var novietot mazākās rotaļlietas, kā arī piekarināmi tekstila vai plastmasas kabatplaukti, kas palīdz sīkumus sagrupēt.

Lielāku mantu glabāšanai parocīgas ir dažādu formu tekstila kārbas ar vai bez vākiem, pīti grozi un kastes, plastmasas konteineri (caurspīdīgi vai dažādās spilgtās krāsās), kā arī speciāli konkrētai telpai veidota plauktu sistēma.

Ja bērnistabai veido plauktu pēc pasūtījuma, labāk izvēlēties pietiekami dziļu, bet ne augstu konstrukciju, lai tajā ērti varētu ievietot jau gatavas kastes vai konteinerus, ko bērns pats var ielikt un izņemt. Ja plaukts būs pārāk augsts, mantas vienmēr būs jānovieto kādam no pieaugušajiem, bet, ja bērns mēģinās to darīt pats, var gadīties kāda trauma vai arī mantas, kas novietotas nestabili augšējos plauktos, var nokrist zemē utt.

Pēdējā laikā interjeros plaši izmanto koka paletes, darinot no tām dažādas atraktīvas mēbeles. Arī bērnistaba nav izņēmums – no paletēm iespējams izveidot ērtas kumodes vai plauktus, tikai svarīgi palešu virsmu ļoti rūpīgi apstrādāt tā, lai tā nebūtu asa un bērni nevarētu dabūt nobrāzumus vai skabargas.

Vēl kāda pienācīgi nenovērtēta ideja – dažādas somas un koferi. Tā kā tie nav smagi un ir viegli pārvietojami, bērniem būs ļoti ērti mantas tajos uzglabāt un pārnēsāt. Turklāt būs vēl papildu bonuss – spēle par ceļošanu.

Reklāma
Reklāma

Nereti pieaugušajiem galvassāpes sagādā daudzie lego klucīši, puspabeigtas celtnes un auto trases, ko nu nekādi nedrīkst jaukt ārā. Šim nolūkam lieti noderēs speciāli paliktņi vai lielas, seklas kastes ar vākiem, kurā izveidoto projektu var saglabāt līdz nākamajai dienai vai brīvdienām, neaizņemot grīdas platību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.