×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2013
Drukāt

Iebrūkot dambim pie Norupītes, Ogres mērs ierauts upē

LETALETA

Glābšanas darbos plūdu pārņemtajā Ogrē cietis pilsētas mērs Edvīns Bartkevičs – otrdien, iegrūstot dambim pie Norūpītes un veidojoties apmēram trīs metrus lielam izskalojumam, viņš kopā ar ledus gabaliem ierauts straumē, aģentūrai LETA apstiprināja pilsētas mērs.

Kā vēsta portāls “OgresFakti”, atsaucoties uz aculieciniekiem, kopā ar Bartkeviču ledainajā upē ierauts arī domes saimniecības pārzinis Jānis Žvīgurs, tomēr abi no upes tikuši ārā.

Bartkevičam pēc notikušā uz vietas sniegta medicīniskā palīdzība, bet Žvīgurs nogādāts slimnīcā.

Bartkevičs aģentūrai LETA pastāstīja, ka upe pārrāvusi jau divus dambjus – gan pirmo dambi, kuru pēc visām tehniskajām prasībām cēlis AS “Latvenergo”, gan otro dambi Rūpnieku ielā, kuru pirms daudziem gadiem tā laika pilsētas vadība uzbērusi ar to, kas pagadījies pie rokas.

Patlaban pilsētā norit aktīvs darbs, lai, uzberot šķembas un akmeņus, nostiprinātu trešo dambi un novērstu turpmāku pilsētas applūšanu.

Elektroapgāde pilsētā ir atjaunota, iedzīvotājiem tiek nodrošināta ūdensapgāde, un ogrēnieši tiek informēti par iespējām nomazgāties, izmazgāt drēbes un citām iespējām.

Kā ziņots, situācija Ogres pilsētā, kur ledus krāvumi nosprostojuši upi un sākušies plūdi, ir “stabili dramatiska” – ledu spridzināt vairs nav iespējams, bet no upes augšteces turpina krāties arvien garāki ledus sastrēgumi vairāku kilometru garumā, aģentūrai LETA pastāstīja Ogres novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Nikolajs Sapožņikovs.

Ja vakar pēc spridzināšanas ledus nedaudz sakustējies, tad šorīt ap sešiem upes lejtecē atkal pavērusies pavisam cita aina, kuru Sapožņikovs salīdzina ar ledus laikmetu Ogrē. Starp milzīgo ledus gabalu krāvumiem manāmi ar saknēm izgāzti koki, upe parāvusi līdzi sētas un dažādas metāla detaļas, bet Ogresgalā pie Rankas upītes ietekas Ogrē pali aiznesuši vienu no pieciem privātajiem gājēju tiltiņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+