×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Iekšējās drošības biroju vadīs Valters Mūrnieks

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valters Mūrnieks

Otrdien, 6.oktobrī Ministru kabinets apstiprināja Valteru Mūrnieku Iekšējās drošības biroja(IDB) priekšnieka amatā, un viņš amatā stāsies 1.novembrī.

Kopš 2010.gada Mūrnieks strādājis AS “DNB banka” Drošības pārvaldes vadītāja amatā. Pirms tam viņš ieņēmis dažādus amatus Valsts policijā, tajā skaitā bijis Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes biroja priekšnieks.

Mūrnieks ieguvis maģistra grādu Latvijas Policijas akadēmijā, kā arī ieguvis izglītību FIB Nacionālajā Akadēmijā Virdžīnijas Universitātes akreditētajā programmā vadošiem Tiesībaizsardzības iestāžu darbiniekiem ASV Nacionālā izmeklēšanas biroja akadēmijā.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumu tika izveidota IDB priekšnieka amata kandidātu vērtēšanas komisija, kuras izvēlēto kandidātu iekšlietu ministrs tālāk virza apstiprināšanai Ministru kabinetā. Kandidātu vērtēšanas rezultātā augstāko punktu skaitu atbilstoši vērtēšanas nolikumam ieguva Mūrnieks.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas savu darbu uzsāks 2015.gada 1.novembrī.

Iekšējās drošības biroja uzdevums ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu amatpersonas un darbinieki, izņemot Drošības policijas amatpersonas, kā arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu, ostas policijas darbinieku un pašvaldības policijas darbinieku izdarītus noziedzīgus nodarījumus, kas saistīti ar vardarbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+