×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Iepazīstinās ar Rīgas koka arhitektūras īpatnībām

Didža Grodza fotoDidža Grodza foto

Nākamā mēneša sākumā, 9. aprīlī, Kalnciema kvartālā notiks izglītojošs seminārs “Rīgas koka arhitektūras vēsture un Kalnciema kvartāla apkaimes attīstība un reģenerācija”, kuru vadīs mākslas vēsturniece, Rīgas arhitektūras vēstures pētniece un Latvijas Mākslas akadēmijas doktorante Inga Karlštrēma, LA.lv pastāstīja Kalnciema kvartāla pārstāve Ilze Muceniece.

Rīgas koka arhitektūras mantojums ir viens no nosacījumiem Rīgas vēsturiskā centra iekļaušanai UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Līdz ar šī mantojuma atzīšanu radies pieprasījums pēc Rīgas koka arhitektūras tēmai veltītām ekskursijām ārzemju viesiem, līdz ar to arī nepieciešamība Rīgas tūrisma gidiem celt savu kvalifikāciju un paplašināt zināšanas par šo Rīgas arhitektūras mantojuma daļu.

Lai nodrošinātu Rīgas koka arhitektūras mantojuma popularizēšanas kvalitāti atbilstoši Rīgas apbūves rakstura specifikai, nodibinājums “Koka arhitektūras fonds” semināra ietvaros piedāvā padziļināti izzināt Rīgas koka arhitektūru plašākā pilsētbūvniecības vēstures un pilsētas attīstības kontekstā, izzināt būvniecības tehnoloģiju un ēku stilistikas raksturojumu, Kalnciema ielas tuvējās apkaimes vēsturi un Āgenskalna ūdenstorņa nozīmi Pārdaugavas izaugsmē, kā arī citas tēmas.

Semināra dalībniekiem būs iespēja arī apmeklēt atjaunošanas procesā esošo koka ēku Kalnciema ielā 33, nr.2, kas rudenī vērs durvis apmeklētājiem kā “Koka arhitektūras centrs “Kalnciema kvartāls””.

Maksa par dalību seminārā 20 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+