×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Māris Antonevičs: Vai Laimdotas Straujumas birojā bija ZZS “slepenais aģents”? (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Laimdota Straujuma un Ringolds Arnītis

Fakts, kura nozīmi nevajag pārspīlēt, taču nevar arī palaist garām nemanītu: bijušais Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) biroja vadītājs Ringolds Arnītis kļuvis par Latvijas Zemnieku savienības biedru. Viņš ticis arī pie jauna amata un tagad ir parlamentārais sekretārs Zemkopības ministrijā. Te nu vairāki secinājumi.

Latvijā parasti ir viens politiskais spēks, kas biedrus un atbalstītājus piesaista ne tikai ar savām ideoloģiskajām nostādnēm, līderiem, politisko enerģiju, bet drīzāk praktisku apsvērumu dēļ, jo tieši caur to ir iespējams atrasties tuvāk varas centram un galu galā veidot sekmīgu karjeru. Dažreiz tā arī saka – “ierēdņu partija”, lai gan, protams, ieinteresētie ir ne tikai ierēdņi. Ne vienmēr tā ir premjera partija. Piemēram, kad valdības vadītājs bija Indulis Emsis, Zaļā partija par šādu spēku nekļuva. Tāpat kā Latvijas Pirmā partija/”Latvijas ceļš” Ivara Godmaņa valdības laikā. Abos gadījumos “ierēdņu partijas” tēlu tik un tā saglabāja Tautas partija, bet vēlāk to pamazām pārņēma “Vienotība”. Nebūtu pārspīlēti teikt, ka šī tēla zaudēšana būtu sāpīgāks zaudējums par reitinga procentu kritumu kārtējā sabiedriskās domas aptaujā, bet tendences parādās.

R. Arnīša gadījumā gan ir arī cits jautājums. Atskatoties pagātnē, var pārliecināties, ka Ministru prezidenta biroju vadītāji ierasti bija politiskas personas, kas amatā nokļuvušas ne jau tāpēc, lai pienestu premjeram dokumentus vai atgādinātu, ka pēc stundas ir tikšanās ar Ķīnas delegāciju, bet lai palīdzētu īstenot politiku un atgādinātu par partijas uzdevumiem. Piemēram, Aigara Kalvīša biroja vadītāji bija vispirms Jurģis Liepnieks, vēlāk Māris Riekstiņš. Indulim Emsim – Zaļās partijas galvenais “lietu kārtotājs” Viesturs Silenieks, Ivaram Godmanim – Šlesera cilvēks Juris Radzēvičs. “Vienotības” vadība šo amatu, šķiet, neuzskatīja par tik politiski nozīmīgu un ļāva L. Straujumai iekārtot amatā labu paziņu no laikiem, kad abi kopā strādāja Lauksaimniecības konsultāciju centrā. Kā nu godīgi atzinis R. Arnītis, Zemnieku savienības programma viņam “kā lauksaimniekam” esot tuvāka. Tas, protams, nenozīmē, ka viņš bija ZZS slepenais aģents, taču, iespējams, “Vienotības” priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas un viņas domubiedru augošā pārliecība, ka partija arvien vairāk nekontrolē varu, lai gan formāli tai joprojām ir premjera amats, nebija gluži no pirksta izzīsta. R. Arnīša uzticība Straujumai nenozīmēja uzticību “Vienotībai”. Šajā ziņa ZZS ir mācījusies, un, lai gan par biroja vadītāju kļuvis M. Kučinska paziņa no Tautas partijas laikiem Māris Krastiņš (zināms, ka bija mēģinājumi “ieteikt” arī bijušo ārlietu un satiksmes ministru Aivi Roni), tomēr premjera tiešā tuvumā ir cita politiski nepārprotama figūra – Armands Krauze, kurš pilda parlamentārā sekretāra pienākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Uzmetējs! Vieglā ceļa gājējs. Pie Straujumas amatu varēja dabūt par salkanu pielīšanu un komplimentu izteikšanu. Arnītis to bija apguvis. Citu gan neko. Šo kungu sūtīt uz īriju sēnes lasīt

 2. Visas Straujumas spēles bija vistiešākais Tautas partijas stutētāju Valmieras grupējuma pasūtījums,kas tagad atklājas caur tām personībām kas parādas valsts pārvaldē.Atcerieties,ka Lembergs ar Šķēli noslēdza savā laikā izlīgumu,lai viens otram netraucētu.Kā labs piemērs ir tie miljoni.ko Straujumas valdība samaksāja par mistisku izlīgumu mistiskam airBaltik akcionāriem,bet tautā saka ,ka tas bija Šķēle un kompānija.Apspēlēja iedomīgo un sievu kašķu noēsto Vienotību tāpat kā savā laikā Latvijas ceļu.

 3. Godīgi , gudri un valsts labā strādāt gribētāji pamet jebkādu saikni ar Vienotību un dodās uz ZZS!. Vienotība un tās biedri ir GRĀBĒJI, , kuru mērķis caur partij tikt pie labumiem( Āboltiņas vīrs ieguva tiesības pie valsts pasūtījuma auto iepirkumos par apm.4 milj. eiro)……

  • “Godīgi un gudri, valsts labā strādātgriboši”.. ..un uz ZZS???? Jā, šodienas labākā anektdote 🙂

   • Vienīgais stabilais Latvijas balsts ir ZZS.Nekļūdās tas, kas neko nedara. Tev patīk Vienotība, kuru dzemdinājuši Repše, Dobrovskis, Rinkēvičs, , Ābololtiņa un kuriem ir palikušas aizmugurē banku krāsmatas.

 4. Veel viens nodeveejs,veeleetaaju zinaasanai.

 5. Latvijas Pirmā par†ija / “Latvijas ceļš” = Pleskavas Ceļš = ceļš uz Elli!
  klau, bet vai tad par†iju (nu, jautājums uz aizbēršanu – atcerās kāds kuru par†iju?) apvienība “Vieno†ība” ar “zaļajiem” konformkomunis†iem nemēdz būt koalīcijā? štatos pat дерьмоkrā†i ar respubļikanciem vēlēšanu starplaikā strādā kā viena komanda!

 6. es jūs cienu, bet... Atbildēt

  Ak tad Straujumas kundzīte spēlēja šahu:)

 7. nenotikusī lustrācija Atbildēt

  ZZS kopā ar Lembergu gremdē valsti, un nav, kas šai nomenklaturščiku un korumpantu kliķei stātos pretī.

  • Tas gan taisnība. Tikai varu piebilst, ka bez lielas naudas nekas nenotiek. Tāda nauda viņiem ir.

   • ne tiem briselistiem, ne putinistiem vairs nekādi panākumi Saeimas vēlēšanās nespīd… Ko nu?
    Vai tiešām mums nāksies vien nobalsot par latvisku Latviju…?! Nu nekāda progresa…he he!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+