×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. augusts, 2012
Drukāt

Ierobežos atbalstu zaļās enerģijas projektiem


Valdība vakar piekrita ierobežot valsts atbalstu jauniem atjaunojamās enerģijas projektiem, kā arī gāzes koģenerācijas stacijām. Noteikts, ka līdz 2016. gada 1. janvārim netiks rīkoti konkursi par tiesību iegūšanu pārdot biomasas, biogāzes, saules vai vēja elektrostacijās saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.

To paredz valdības atbalstītie grozījumi noteikumos par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību.

Koģenerācijas elektrostacijām atbalsta termiņš būs desmit gadi – tām, kuru uzstādītā jauda nepārsniedz četrus megavatus, un 15 gadi – tām, kuru uzstādītā jauda ir lielāka par četriem megavatiem. To paredz grozījumi noteikumos par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā.

Šīm pārmaiņām bija paredzēts pārejas periods līdz 2013. gada 1. jūlijam, taču EM informē, ka ar mērķi ierobežot nepamatotu siltumenerģijas tarifu pieaugumu patērētājiem tiks noteikts piecu gadu pārejas periods.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+