×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Ierosina dienesta pārbaudi par amatpersonu rīcību Karvas HES projektā

Foto: LETAFoto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumu izpildītājs Daniels Pavļuts (RP) ierosinājis dienesta pārbaudi par iesaistīto amatpersonu rīcību un pieņemtajiem lēmumiem pretrunīgi vērtētajā Karvas HES projektā, kura būvatļaujas pagarinājums ir apstrīdēts tiesā, portālu “LA.lv” informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Dienesta pārbaude ierosināta par iesaistīto valsts amatpersonu pieņemto lēmumu un faktiskās rīcības pamatotību un atbilstību normatīvajam regulējumam, kā arī par līguma starp SIA “Patina” un SIA “Vides investīciju fonds” (VIF) izpildes tiesiskumu un atbilstību Ministru kabineta Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem” nolikumam.

Dienesta pārbaudes komisijā darbosies Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas speciālisti, kā arī vides un aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja pārstāvis.

Komisijai ir jāveic situācijas izvērtējums un jāsagatavo ziņojumu, kurā norādīti dienesta pārbaudes laikā noskaidrotie lietas apstākļi, kā arī informācija, vai pastāv apstākļi disciplinārlietas ierosināšanai pret procesā iesaistītajām amatpersonām. Dienesta pārbaudes ziņojums ministram jāiesniedz līdz šā gada 21.janvārim.

LETA vēsta, ka Vides aizsardzības klubs (VAK) kopā ar Latvijas Makšķernieku asociāciju un makšķernieku klubu “Fario” savulaik vērsās tiesā, lai apstrīdētu savulaik Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsniegto un vairākus gadus pagarināto Karvas HES būvatļauju.

Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namā Karvas HES būvatļauja atzīta par nelikumīgu. Šo lēmumu pārsūdzējis gan HES būvnieks “Patina”, gan LAD, pašlaik lieta atrodas Administratīvajā apgabaltiesā, kas to izskatīs 3.februārī.

Karvas HES īpašnieks pieteicās 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgs projekts. Sākotnēji VARAM pakļautībā esošais VIF naudu bijis gatavs izmaksāt, bet iejaucies toreizējais ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), naudas piešķiršanu tikusi atlika, un nākamais ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) izdevis rīkojumu sadarbību ar spēkstaciju izbeigt. VARAM valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis VIF izsniegt pozitīvu atzinumu, kas ļautu Karvas HES naudu piešķirt.

2002.gadā Latvijā tika apstiprināts to upju saraksts, uz kurām HES nevar būvēt. Pamatojoties uz to, ka būvniecībai uz Vaidavas upes gadu iepriekš jau bija izsniegta būvatļauja, tika pieļauts izņēmums un būvatļauju varēja pagarināt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+