×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Igaunijā skandāls par Savisāra kredītu

Foto - LETAFoto - LETA

Igaunijas mediji ziņo, ka Lihtenšteinas uzņēmējs Pēters Kaizers atlaidis Tallinas mēram Edgaram Savisāram piešķirto 173 000 eiro kredītu apmaiņā pret viņa grāmatu autoratlīdzību. Mediji norāda, ka šāds solis uzskatāms par dāvanu Tallinas mēram.

Savisāra advokāts Olivers Nēss paziņojis, ka Kaizera kredīts ir slēgts, jo to pārņēmusi kompānija, kas izdevusi Savisāra sarakstītās grāmatas. Kredīta summa segta no Savisāra grāmatu autoratlīdzības, tātad tā nav dāvana, uzstāja advokāts.

Igaunijas žurnālistu aptaujātie rakstnieki un grāmatu izdevēji skaidro, ka autoratlīdzība 170 000 eiro Centra partijas līderi un Tallinas mēru padarītu par vispelnošāko rakstnieku Igaunijas vēsturē. Lai saņemtu tik lielu autoratlīdzību, vajadzētu pārdot 100 000 Savisāra grāmatas eksemplāru, sacīja izdevniecības “Tanapaev” redaktors Tauno Vahters. “Mūsdienās Igaunijā grāmatu metiens parasti ir 1000 eksemplāru,” viņš piebilda. Lielākie grāmatu metieni Igaunijā bijuši 30 000 – 40 000 eksemplāru. Savisāra jaunākās grāmatas “The Truth About Estonia” (“Patiesība par Igauniju”) izdevējs “OU Midfield” atklāja, ka pārdoti 5000 grāmatas eksemplāru. Savisāra advokāts apgalvoja, ka darījums attiecas ne tikai uz Savisāra jaunāko grāmatu, bet kopumā piecām grāmatām, no kurām daļa vēl nav izdota. Šīs grāmatas būšot pieejamas trīs valodās un trīs valstīs.

Rakstnieku savienības vadītājs Karls Sinijervs skaidroja, ka rakstnieki par grāmatas izdošanu parasti saņem autoratlīdzību aptuveni mēnešalgas apmērā. Viņš nespēja atcerēties gadījumu, kad kāds rakstnieks autoratlīdzībā būtu saņēmis vairāk nekā 3000 eiro (2108 latus).

Igaunijas politisko partiju finansējuma uzraudzības komitejas vadītājs Ardo Ojasalu Savisāra kredīta dzēšanu nodēvējis par sava amata ietekmes izmantošanu personīgo interešu labā. Tomēr Ojasalu atzina, ka šis gadījums neatrodas viņa vadītās komitejas jurisdikcijā, bet Savisāra kredīta lieta jāvērtē parlamenta pretkorupcijas komitejai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+