×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Igaunijas premjerministrs gatavs diskutēt par Kemerona priekšlikumiem ES jautājumos

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass (attēlā)pirms Rīgā notiekošā Austrumu partnerības samita plenārsesijas norādīja, ka ir gatavs diskutēt par Britānijas premjerministra Deivida Kemerona priekšlikumiem turpmākajām attiecībām ar Eiropas Savienību.

Atbildot uz žurnālistu lielo interesi par Britānijas premjerministra Kemerona vēlmi Austrumu partnerības samita laikā sākt diskusijas par Britānijas turpmākajām attiecībām ar Eiropas Savienību, Reivass uzsvēra, ka šis samits primāri ir par Austrumu partneriem, kā arī drošību. “Mēs pirmkārt vēlamies šīm valstīm paust savu atbalstu, ka vīzu liberalizācijas procesā notiek virzība. Mēs vēlamies, lai tiktu ieviesti visi nepieciešamie kritēriji, kam sekotu vīzu izsniegšanas atvieglojumi. Tās ir šodienas galvenās sarunas,” pauda Reivass.

Savukārt, atgriežoties pie žurnālistu atkārtotajiem jautājumiem, Igaunijas premjerministrs noteica, ka būtu gatavs apspriest Kemerona priekšlikumus, taču ir jomas, kuras īpaši aizskart nevajadzētu, par piemēru minot cilvēku pārvietošanās brīvību. “Tajā pašā laikā mēs nevaram sacīt “nē” visiem ierosinājumiem,” piebilda Reivass.

Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons Austrumu partnerības samita laikā Rīgā ar Eiropas partneriem sāks aci pret aci diskutēt par Eiropas Savienības reformēšanu un Britānijas nosacījumiem turpmākai dalībai blokā. Savā pirmajā ārvalstu ceļojumā pēc uzvaras vēlēšanās Kemerons tiksies ar Eiropas līderiem, lai panāktu reformas, tostarp imigrācijas jautājumos. Lai arī Austrumu partnerības samita galvenais jautājums būs ES attiecību sabalansēšana ar Krieviju un sešām bijušajām padomju republikām, tas būs arī sākums Kemerona ES reformēšanas kampaņai. Tā, visticamāk, turpināsies mēnešiem un, pēc britu līdera domām, novedīs pie ES līguma mainīšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+