Kultūra
Teātris un kino

Ilgi gaidītā spēlfilma “Jelgava ’94” nonāk pie skatītājiem un izziņo īpašos seansus0

Foto: Agnese Zeltiņa

No piektdienas, 20. septembra, kinoteātros visā Latvijā skatāma ilgi gaidītā spēlfilma “Jelgava ’94”, kas tapusi pēc rakstnieka Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Filmas radošo grupu klātienē iespējams satikt īpašajos seansos Talsos, Ventspilī, Valmierā, Cēsīs, Madonā, Siguldā, Rīgā.

Filmas stāsta centrā ir četrpadsmitgadīgais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki.

Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams, būs kauns, bet tikpat iespējams, ka tas izrādīsies pats labākais dzīves periods. Filmas stāsts risinās uz 1994. gada notikumu fona – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, Kurta Kobeina nāve. Filmas režisors ir Jānis Ābele, scenārija autors – Matīss Gricmanis, operators – Aigars Sērmukšs, mākslinieks – Aivars Žukovskis, producente – Antra Cilinska.

Šī ir debijas filma jaunajiem aktieriem Bruno Biteniekam, Aleksim Tauriņam, Endijam Žukam un Elizabetei Zviedrei, bet filmā piedalās arī tādi pazīstami aktieri kā Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns un citi.

Filma kinoteātros visā Latvijā skatāma no piektdienas, 20. septembra, tāpat aktīvi turpināsies filmas seansi ar radošās grupas dalību Rīgā un citos Latvijas reģionos – jau šo svētdien, 22. septembrī pulksten 16.00, radošo grupu pirms seansa varēs satikt Talsu kinoteātrī “Auseklis”, kā arī pēc filmas īpašā seansa svētdienas pulksten 17.00 Ventspils kinoteātrī “Rio”. Pirmdien, 23. septembrī pulksten 18.00, reģionālā tūre ar radošās grupas darbību turpināsies Valmieras kino “Gaisma”.

Nākamās nedēļas sestdienā filmas autori viesosies Cēsīs un Madonā – pulksten 16.00 gaidāms īpašais seanss Cēsu “Vidzemes koncertzālē”, bet pulksten 19.00 – Madonas kinoteātrī “Vidzeme”. Filmas komanda reģionālo tūri noslēgs 3. oktobra vakarā Siguldā, “Kino Lora”, bet 8. oktobrī atgriezīsies pie skatītājiem Rīgā – plkst. 18.00 kinoteātrī “Splendid Palace” gaidāms īpašais seanss ar filmas radošās grupas dalību.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Durbē norisināsies “Atvērtība ir vērtība” radošā darbnīca “D/z/eja”
12 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Rādīs Anšlava Eglīša lugu “Pēc kaut kā cēla, nezināma”
13 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Viens no unikālākajiem Latvijas mākslas veikumiem.” Paziņoti Purvīša balvas nominanti šā gada trešajā ceturksnī
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
7 stundas