×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Māra Libeka: Infekcija, kas turpina izplatīties (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdības vadītāja Laimdota Straujuma norūpējusies par pēkšņām pārmaiņām valsts lielo Rīgas slimnīcu valdēs un izdevusi rezolūciju veselības ministram Guntim Belēvičam skaidrot izraudzīšanas atbilstību tiesību aktam. Ja atklāsies, ka tas darīts, apejot Ministru kabineta instrukciju, ieceltās personas no amata būs jāatceļ.

Šī ir neierasta prakse, kad Ministru prezidents izrāda interesi par valdes locekļu iecelšanas likumību. Tradicionāli uz valdēm partijas virza savus cilvēkus, kas zaudējuši amatus pēc vēlēšanām. Neviens valdības vadītājs pret to nav iebildis. Vēl vairāk – Ministru prezidenti ir parūpējušies, lai viņiem pietuvinātās personas saņem labi atalgotus amatus. Atcerēsimies kaut vai Straujumas priekšgājēja Valda Dombrovska biroja vadītājas Olitas Augustovskas iebīdīšanu lidostas “Rīga” valdē vai premjerministra juridiskās padomnieces San­dras Bukanes ievirzīšanu Ventspils ostas valdē. Vēl ne tik sen “Vienotības” biedri Ēriks Škapars un Olafs Pulks kļuva par speciālistiem Rīgas brīv­ostas valdē. Tiesa, Škaparam liktenis nebija labvēlīgs – pēc uzdzīves Kazahstānā, kur viņš atradās oficiālā vizītē, no amata bija jāšķiras. Ir daudzi piemēri arī citās partijās, kas rāda, ka uzņēmumu vadības frontē pagaidām nav pārmaiņu.

Kā redzams pēc Veselības ministrijas piemēra, šī prakse ir tikpat lipīga kā infekcijas slimības – to pārnēsā no vienas ministrijas uz otru. Straujuma tagad cenšas no šīs infekcijas ārstēt nesen politikā ienākušo veselības ministru, bez kura atbalsta diezin vai steidzamības kārtā par P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekli kļūtu ministra biroja vadītājas bijušais vīrs un bērna tēvs Normunds Štāls. Kā lai tic, ka pēc Dina Šmita atcelšanas no “Stradiņu” valdes priekšsēdētāja amata nākamo slimnīcas vadītāju neizraudzīsies līdzīgā veidā?

Par valdes locekļiem atbild uzņēmuma kapitāldaļu turētājs valsts sekretārs un viņam kopā ar ministru ir pilnas tiesības publiski stāstīt, cik talantīga un zinoša ir viena vai otra labi atalgotajam valdes amatam pašu izraudzītā persona. Taču sabiedrībai šādos gadījumos arvien atmiņā ataust bijušā satiksmes ministra Šlesera kunga šofera dēls, kurš arī nebija muļķis un ar izpalīdzīgā ministra gādību tika pie “Pasažieru vilciena” valdes locekļa amata.

Tas, ka Straujuma nākusi klajā ar rezolūciju vienam ministram, vēl neliecina par krasu pavērsienu valdes locekļu izraudzīšanā. Gribas ticēt, ka Straujumas vēlme ar sava biroja un Valsts kancelejas juristu līdzdalību noskaidrot, vai “Stradiņu” un Rīgas Austrumu slimnīcas valdes locekļi iecelti tiesiski, ir labas gribas, nevis atriebības kāres vadīta. Pēdējās socioloģiskās aptaujas rāda, ka Belēvičs, kurš pārstāv ZZS, patlaban ir populārākais ministrs un valdībā krietni apsteidzis “Vienotības” kolēģus. Vai pretējā gadījumā būtu Ministru prezidentes rezolūcija? Ja Straujumas kundze būs vienādi stingra pret visiem ministriem, ar kuru gādību valdēs tiek iebīdītas personas caur pazīšanos un radniecīgām saitēm, tad varēs droši apgalvot, ka ir radusies interese iznīdēt politisko partiju gadiem izplatīto infekciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Labiem ministriem strādāt neļauj – likums vai vadoņi. Tā noēda arī ministru Bordānu, kurš gribēja ieviest kārtību tiesu sistēmā, tā noēda Izglītības ministru ķīli, kurš aizskāra augstskolu sūnu purvu, tā noēdīs Beleviču, tā noēda Zatleru kā prezidentu.
  Latvijā neļauj strādāt gudriem cilvēkiem.

 2. Ir STRAUJUMAS KUNDZEI “PATIKA” BREMZĒT STRĀDĀT GRIBOŠU MINISTRU DARBU… UN ATKAL KĀRTĒJAIS PIEMĒRS!?! TAD TIKPAT “DEDZĪGI” STRĀDĀJIET IT ĪPAŠI AR TIEM MINISTRIEM, KURI REGULĀRI STIEPJ GUMIJU!!!!!!!!

 3. Nespējiet jūs Latviju sakārtot un vadīt!
  Jūsu purni tāpēc ir apriebušies.
  Kaut ātrāk jūas nonāktu vēstures sūdmalē

 4. sauciet jau nu lietas īstajos vārdos, un pasakiet, ka normunds štāls ir nevis VM biroja vadītājas bijušais vīrs un bērna tēvs, bet bijušais vīrs tagadējai ministra piegulētājai.
  pat šofera dēla stumšana nebija tik apkaunojoša, kā kadru stumšana caur vienas apšaubāmas reputācijas sievietes gultu. varbūt tad jau arī viņas bijušajam mīļākajam guškevičam arī siltu vietiņu pie viena izgādāt, guntism, kā izskatās, sirds ir varen plaša.

 5. Vienotība jūt, ka pamazām zaudē varu un sponsorus, tāpēc uztraucas

 6. Uztraukums “Vienotības” varžu dīķī!

 7. Saskatu Straujumas centienus visādā veidā bremzēt Veselības ministra darbību. Tas bija gadījumā ar Mamedovu, tagad ar slimnīcu. Vai tikai te nav saistības ar piederību “Vienotībai”? Kāpēc Straujuma nevēršas pret tiem ministriem, kuru pakļautības iestādeēs Valsts kontrole atklāj kliedzošas nelikumības?

 8. Diemžēl mūsu cilvēkiem liekas simpātiski tādi muldētāji kā Belevičs.

 9. Straujumas kundze nevar būt objektīva un vienlīdzīgi stingra pret visiem ministriem ,jo viņa ir sieviete ,bet sievietēm vienmēr ir savas simpātijas un antipātijas, savi favorīti,tā pat kā skolotājām ,kurām klasē ir savi mīluļi un ienīstamie.

Draugiem Facebook Twitter Google+