×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. septembris, 2014
Drukāt

Internetā rīkos diennakti ilgu globālu “Annas Kareņinas” lasījumu

Ekrānšāviņš no Tolstoy.ruEkrānšāviņš no Tolstoy.ru

Ļeva Tolstoja muzejs Jasnaja Poļanā oktobra sākumā rīkos romāna “Anna Kareņina” lasījumus tiešsaistē, ziņo portāls en.ria.ru.

Ideja rakstnieka pēctečiem radusies no kāda fotoattēla, kurā visa Tolstoju ģimene sēž dzīvojamā istabā, un viens no viņiem pārējiem priekšā skaļi lasa grāmatu.

“Šodien nav svarīgi, ka lasītāji viens no otra atradīsies tūkstošiem kilometru attālumā. Internets sniedz jaunas tehnoloģiskas iespējas. “Anna Kareņina” rezonēs ar ikviena dvēseli, jo tā ir viena no labākajām grāmatām pasaulē,” rakstnieka mazmazmazmeitas Fjoklas Tolstojas teikto laikrakstam “Rossijskaja Gazeta” citē portāls.

Google+ un YuTUbe 3. un 4. oktobrī translēs 30 stundas ilgu maratonu ar nosaukumu “Kareņina. Tiešsaistē”, un Tolstoja romānu tās laikā skaļi lasīs aktieri, mākslinieki, mūziķi, zinātnieki, blogeri, žurnālisti, Tolstoja pēcteči, kā arī parasti interneta lietotāji.

Tolstoja pēcteči pēdējos gados ieguldījuši daudz darba sava slavenā priekšteča mantojuma iekļaušanai modernajā pasaulē, atgādina portāls. Pērn internetā vietnē Tolstoy.ru brīvpieejā nopublicēts pilns Tolstoja darbu kopojums līdz ar izsmeļošu biogrāfisko materiālu. Tekstu skenēšanā un koriģēšanā piedalījās vairāk nekā 3000 brīvprātīgo no 49 valstīm.

Romāns “Anna Kareņina” publicēts 1878. gadā un līdz ar citu episku Tolstoja darbu, “Karš un miers”, turpina ieņemt visu laiku labāko romānu topus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+