×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Ir vēl lielāki lomi

konkurs_aj_12

“Latvijas Avīzes” redakcijā notika mūsu laikraksta rīkotā gadskārtējā Latvijas gada lielākās zivs konkursa uzvarētāju sumināšana. Pirmo vietu vērtēšanas komisija piešķīra valmierietim Arnim Auniņam par Burtnieku ezerā noķerto vareno karpu, kas svēra 21,6 kilogramus.

 

Arī par otro viņa pieteikumu konkursam – milzīgo zandartu, kas tikai dažus desmitus gramu bija vieglāks par Latvijas rekordu, eksperti A. Auniņam būtu devuši uzvaras laurus. Neticami, taču abas lielās zivis veiksmīgais makšķernieks izvilcis vienā novembra dienā, velcējot no laivas. Arī it kā neplēsoņa karpa bija iekārojusi mākslīgo mānekli – nelielu gumijas trīcasti.

Otrās vietas ieguvējs Ventspils iedzīvotājs Jānis Vētra savu mūža lielāko vēdzeli svarā 5,112 kg noķēra šīm zivīm neierastā mēnesī – maija vidū. Visaktīvākās kunceles ir vēlā rudenī, aukstā ūdenī un tumsā, pa kādai dižai ļurbai izdodas izvilkt arī janvārī, februārī un martā. Biežāk tās gadās Ventā, kad uz nārstu dodas salakas un tām līdzi dažādos ūdens līmeņos seko plēsīgās zivis – līdakas, asari, bet gar upes grunti arī vēdzeles.

Rūjienietis Ainārs Reinis ir spiningošanas piekritējs. Rūjas upē viņš labi pārzina katru rāmāku bedri un dziļākas straumes, tajās ar labiem panākumiem uz nelieliem rotējošiem vizuļiem velk asarus un sapalus. Kādā augusta dienā Aināram paveicās vairāk nekā citās reizēs, septiņgramīgam “Salmo” roterim uzbruka Latvijas ūdeņos par retumu kļuvušais ālants, turklāt ievērības cienīgs, gandrīz 1800 gramus svarā, kas deva trešo vietu. Laureāti saņēma mūsu konkursa atbalstītāju SIA “Salmo” dāvanu kartes 150, 100 un 50 latu vērtībā. Balvas iespaidīgas, tā ka ir vērts pacensties un savu vaļasprieku apvienot ar ģimenes budžeta papildināšanu. Arī 2012. gadā gaidām jūsu iesūtītos pieteikumus, veidlapas atrodamas iepriekšējo gadu Makšķernieka gadagrāmatās. Konkurss turpinās!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+