×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Monika Zīle: Valdības vadītāja krēsls nav zeļļa apmācības vieta
 (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Nupat uz ielas dzirdēju smejam divus vīrus. “Tevi “Vienotība” jau aicināja stāties Dombrovska vietā?” – “Vēl ne, bet līdz vakaram ceru sagaidīt bildinājumu.” Katrā jokā ir sava tiesa nopietnības – ja zinām, cik daudzi uzrunāti premjera krēslam un atsacījuši, tad šis piedāvājums sāk iegūt līdzību šovam “Latvija meklē Ministru prezidentu”. Ja kāds televīzijas kanāls aši tādu uzrīkotu, raidījums piedzīvotu vēl nebijušu popularitāti. Iztēlojoties ar attiecīgiem testiem bruņotas premjera kandidāta meklēšanai deleģētas biedru grupas vizītes pilīs un būdiņās, gribas visu mest pie malas un rakstīt scenāriju. Maza bēda, ja nederēs šai reizei. Lai pastāv un briest līdzīgai nenoskārstai 
vajadzībai. Gan jau tāda pienāks. Var gadīties – visai drīz. Jo patlaban apstiprinās jau nereti paustais – Latvijas politikas tīrumā gana konkrētus uzdevumus pildīt gatavu kalpu, bet sākas problēma, kad nepieciešams zinīgs un pieredzējis priekšstrādnieks šī pulka izrīkošanai. Rezervistu soliņš te īss. Tiklīdz kāds aiziet, beņķītis paliek tukšs.

Ministru prezidenta amatā pavadītais rekordtermiņš ir un paliks kā zelta raudze pašam Valdim Dombrovskim, bet viņa partijas muskuļus tas diemžēl padarījis visai slābanus. Katram līdz šim viņa vietā virzītajam, nenoliedzami, piemīt publiska atpazīstamība, un dažam droši vien būtu iespēja izaugt par liela mēroga vadošu darbinieku, laika gaitā apgūstot makroekonomikas likumsakarības. Taču valdības vadīšana nav zeļļu apmācības vieta vai jauniesaukto dīdīšanas laukums. Nevar iesūtīt valdības mājā ar padomniekiem atstutētu “zicpremjeru” un gaidīt dižus darbus. Premjeram jāsāk strādāt bez taustīšanās un iešūpošanās. Tūlīt, pirmajā darba dienā. Negribas ticēt, ka “Vienotība” to nesaprot. Pašu pirmo Valsts prezidentam vērtēšanai piedāvāto “buntīti” aplūkojot, bija gandrīz jāsāk domāt, ka par valdošo politisko spēku sevi uzskatošā komanda ar šo kandidātu trijotni vēlas netieši sacīt: ja Dombrovskis nebija gana labs, tad te nu jums būs…

Pieļauju, ka maldos. Bet man šķiet, ka no trijām šķietami līdzīgi domājošām grupām sastiķētās “Vienotības” spice partijas dominantes periodā visu uzmanību veltījusi spēka nišas iekārtošanai koalīcijā. Nav bijis ne laika, ne resursu mērķtiecīgai rītdienas līderu audzināšanai un norūdīšanai lokālas nozīmes “kaujās”. Tāpēc arī šobrīd tik neapskaužamā situācijā gan “Vienotība”, gan valsts. Mēs visi.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Vajag komunistu rudijumu Atbildēt

  Ka zilem un krustiniem. Ta vispar ir ironija, ja paskatas kas vada nacionalpatriotisko laikrakstu LA .

 2. Ainar , nesapno. Berzins nav Ulmanis.

 3. Nesapno, Berzins nav Ulmanis.

 4. Tādi mīļi un inteliģenti BUČMŪLĪŠI ir sevi;sķi iecienīti vecmeitu un padzīvojušu kundzīšu (nevar izslēgt arī “vīriešu” – ar attiecīgo orientāciju) vidū . Nevienu jau itkā neuztrauc ,ka aiz inteliģentās ārienes slēpjas bezmugurkaulnieks ,kas nezin ,kas ir VĪRA cienīga rīciba .

 5. Dombrovskis bija ideāls cilvēks lai izstrēbtu Kalvīša un Godmaņa savārīto soļanku. Visa pasaule atzīst viņa panākumus šajā jomā. Bet lai nostiprinātu latvisku Latviju — tur viņš bija nulle.

 6. Ko nu par Dombrovski – diezin vai šai gadsimtā atradīsies nenormāls patriots, kurš pametīs politisku miera ostu un atnāks vadīt valsti, kuru ekonomiski dumiķi un noziedzīgi prasītāji noveduši līdz kliņķim. Kopā ar Vilku viņi ir veikuši varoņdarbu, kuru atzīst visa Eiropa un citas ekonomiski gaišas galvas, bet mēs turpinām klausīties populistu retoriku. Arī Prezidents laikam padevies šīm paļām un arī Zīle līdz galam nesaprot vienotas partijas – Vienotības – nozīmi Latvijas pastāvēšanā. Paskatīsimies, kas notiks, ja nāks pie varas toposās sīkpartijas – kura pirmā pārdosies kā Šlesers un Ameriks ..

  • Kāds aklums – veikuši varoņdarbu!!! V.D. vietā varēja būt jebkurš nosvērts un prasmīgs finansists (grāmatvedis), lai bīdītu ciparus pa tabulām un “grieztu” budžetu.
   Jo vairāk ārzemju kungi slavē mūsu vadoņus, jo sliktāk Latvijai. Nez kāpēc pasaules profesionāļu un paša SVF viedokļi par aplamo politiku Latvijā tik maz atspoguļoti.
   Te varētu kaudzēm rakstīt argumentus par neprasmīgu V.D. darbību, kas tikai padziļināja valsti graujošo sistēmu, bet pietiek ar vienu, universālu argumentu – no normālas valsts tauta masveidā neizbrauc.

  • Ja no valsts bija spiesta aizbraukt piektā daļa tautas, tad par kādiem panākumiem jāslavē Dombrovskis. Pat 2. pasaules karā Latvija nezaudēja tik daudz cilvēku

 7. Dombrovkis nebija labs. Dombrovskis ar nebija…

 8. Z īlei vajadzētu turpināt savu murgaino romāneļu rakstīšanu, nevis d umji ironizēt par prezidentu

 9. Jau paša Bērziņa izvirzīšana un it sevīsķi ievēlēšana divos piegājienos parādija Saeimā savēlēto deputātu vairākuma īsto seju. Šo deputātu vairākumam būtu piemērotāks darbs tirgū, nevis valsts pārvaldē.

  • Lieciet mieru Bērziņam, viņš no tautsaimniecības vismaz saprot vairāk nekā divi iepriekšējie pirms viņa. Un šoreiz rīkojas pareizi.

   • Ja saprot, vēl nenozīmē, ka sapratne tiek likta lietā tautas, nevis kādu grupu interesēs. Šoreiz tiek pārkāpta Satversme, pieprasot Dombrovska atkāpšanos. To premjeram var pieprasīt tikai pati saeima. Tur jau tas suns apraksts.

 10. Kamēr tauta neprotestē, Bērziņš rikojas kā diktators.

Draugiem Facebook Twitter Google+