×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. maijs, 2016
Drukāt

Itālijā tiesa: zādzība izsalkumā nav noziegums (4)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Itālijas Augstākā tiesa maija sākumā nolēma, ka pārtikas zādzība nelielā apmērā, lai apmierinātu izsalkumu, nav krimināli sodāms nodarījums, raksta “Jurista Vārds”. 2011. gadā ukraiņu izcelsmes bezpajumtnieks tika pieķerts, mēģinot nozagt divus siera gabaliņus un Frankfurtes desiņu iepakojumu 4,07 eiro vērtībā. Par šo noziegumu vīrietis tika tiesāts, un viņam tiesa piesprieda sešu mēnešu cietumsodu un naudas sodu 100 eiro apmērā, ko viņš nespēja samaksāt. Itālijas Augstākā tiesa konstatēja, ka vīrietis pārtikas produktus paņēma neatliekamas un nozīmīgas nepieciešamības spiests, proti, lai remdētu spēcīgu izsalkumu. Tiesas ieskatā šādos apstākļos personas rīcība nav uzskatāma par noziedzīgu. Minētais spriedums ir aktualizējis jautājumu par Itālijas tiesu sistēmas efektivitāti – šī lieta tika skatīta piecus gadus trīs instancēs. Tomēr šis spriedums radījis arī dažas neskaidrības, proti, līdz šim kriminālsoda draudi noteiktā mērā ir atturējuši personas no pārtikas preču zādzībām, taču Augstākās tiesas spriedums dod “zaļo gaismu” pārtikas paņemšanai no veikaliem, neveicot samaksu par tiem, ja persona cieš badu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. apsveicami, acīm redzot, Itālija to var atļauties, mūsējie likumīgi saskaņā ar kriminālkodeksu un MK notiekumiem izrautu mazes gabalu otram no mutes

  2. Absurds! Priekš tam ir zupas virtuves, Sarkanais krusts, baznīcu organizācijas, lielveikali paši izdala nenopirkto pārtiku ar tuviem derīguma beigu termiņiem, krišnaīti. Un Itālijā jo īpaši aktīvas ir baznīcas un visādas labdarības iestādes. Tāpēc nu gan nav jāzog, lai apmierinātu neatliekamu izsalkumu. Nu, es, piemēram, katru dienu sajūtu neatliekami apmierināmu izslakumu. Tad, ko, tagad eju veikalā un par 7,07 EUR ņemu 3x dienā visu, ko vēlos????

Draugiem Facebook Twitter Google+