Pasaulē
Eiropa

Izdevies aizturēt trīs teroristes; uzbrukums plānots dzelzceļa stacijā Parīzē 16

Foto-LETA/AFP

Trīs sievietes, kas ceturtdien tika aizturētas uz dienvidiem no Parīzes, esot plānojušas teroraktu Lionas dzelzceļa stacijā Parīzē, Francijas medijiem pavēstījuši informācijas avoti policijā.

Sievietes tika aizturētas pēc tam, kad izlūkdienesti bija brīdinājuši policiju par gaidāmiem uzbrukumiem. Policijas spēki brīdināti par iespējamu pašnāvnieku uzbrukumu dzelzceļa stacijai Parīzē vai starp Francijas galvaspilsētu un tās priekšpilsētām kursējošam vilcienam.

Telekanāls BMF, atsaucoties uz informācijas avotu policijā, vēstīja, ka trīs sievietes, viena no kurām bija solījusi uzticību džihādistu grupējumam “Islāma valsts”, bija plānojušas uzbrukt Lionas dzelzceļa stacijai Parīzē, kā arī policistiem.

Šo informāciju varasiestādes gan nav apstiprinājušas, tomēr iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs runājis par “jaunu vardarbīgu (..) un draudošu rīcību” un “cīņu ar laiku”, lai novērstu draudus.

Jau vēstīts, ka Francijā uz dienvidiem no Parīzes ceturtdien tika sašauta un aizturēta sieviete, kas bija meklēta pretterorisma izmeklēšanā saistībā ar sešiem gāzes baloniem, kas atrasti automobilī pie Parīzes Dievmātes katedrāles.

Sieviete, kas tika aizturēta Esonas departamenta Busīsentantuānas pilsētā, bija viena no šī automobiļa īpašnieka meitām. Aizturēšanas laikā viens policists tika ievainots ar nazi.

Tika aizturētas arī divas citas sievietes.

Izmeklēšanai tuvi ziņu avoti pirms tam pavēstīja, ka Francijas policija sākusi izmeklēšanu un aizturējusi divus pārus pēc gāzes balonu atrašanas automobilī, kas bija atstāts pie Parīzes Dievmātes katedrāles.

Vispirms policija aizturējusi vīrieti un sievieti, kuri abi bija zināmi drošības dienestiem un saistīti ar radikālo islāmu. Pēc tam vēl viens pāris tika aizturēts Montaržī pilsētā uz dienvidiem no Parīzes.

Pamestais automobilis “Peugeot 607” ar ieslēgtiem priekšējiem lukturiem tika atrasts nedēļas nogalē Parīzes centra rajonā, kas ir ļoti populārs tūristu vidū.

Bāra darbinieks, kurš strādā netālu no katedrāles, svētdien pamanīja aizdomīgo sudrabkrāsas automobili bez numurzīmēm, kura aizmugures sēdeklī bija gāzes balons, un par to ziņoja policijai.

Noskaidrojās, ka šis gāzes balons bija tukšs, tomēr mašīnas bagāžniekā tika atrasti pieci pilni gāzes baloni. Detonatori netika atrasti, paziņoja policija.

Automobiļa īpašnieks, kurš varas iestādēm ir zināms kā bijušais islāmistu sludinātājs, otrdienas vakarā tika atbrīvots. Toties tika meklēta viņa meita, kura, pēc tēva teiktā, esot radikalizēta.

Parīzes 5.rajona mērs Floransa Bertū, kura vadītajā rajonā šī automašīna tika atrasta, vēstulē Parīzes policijas priekšniekam pauda neapmierinātību ar to, ka automobilis bija nelikumīgi novietots katedrāles tuvumā divas stundas, neraugoties uz vairākiem telefona zvaniem policijas štābam.

Parīzes Dievmātes katedrāle ir viens no šīs pilsētas populārākajiem apskates objektiem. To apmeklē 13 miljoni cilvēku gadā.

Saistītie raksti

Francijas iekšējā izlūkdienesta DGSI vadītājs Patriks Kalvārs maijā brīdināja par “jaunu uzbrukuma formu”, kurā spridzekļi tiktu atstāti tuvu vietām, kas piesaista cilvēku pūļus. Šādos uzbrukumos būtu daudz upuru, bet spridzinātāju pašnāvnieku dzīvības netiktu ziedotas, Kalvārs paziņoja parlamenta komitejai.

Francijas drošības dienestus sevišķi satrauc briesmas, kuras rada ekstrēmisti, kas atgriezušies no Sīrijas pēc karošanas džihādistu grupējuma “Islāma valsts” rindās. Saskaņā ar Francijas prokuratūras datiem Sīrijā vēl atrodas apmēram 700 Francijas pilsoņu.

LA.lv