×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Izdota līdz šim nepublicēta Jāzepa Vītola partitūra simfoniskajam orķestrim

partitura212

Šogad kā īpašs latviešu komponista Jāzepa Vītola 150. gadskārtas izdevums ir sagatavota un izdevniecībā “Musica Baltica” laista klajā Vītola līdz šim neizdotā partitūra simfoniskajam orķestrim “Jāzeps Vītols. Latvju lauku serenāde”.

Tā ir četru daļu svīta, kas savā laikā bija veltīta ievērojamajam somu diriģentam Georgam Šnēfogtam un viņa vadībā tika pirmatskaņota Helsinkos 1935. gadā.

Tāpat laists klajā izdevums “Jāzeps Vītols. Vieglu kordziesmu izlase”. Savulaik Vītola radīto kompozīciju vairākums, it sevišķi dziesmu jaunrade, pirmizdevumos tika izdota trīs valodās – latviešu, krievu un vācu. Mūsdienās, kad Latvijas koru daudzie panākumi starptautiskos konkursos ir vairojuši citu tautu dziedātāju interesi arī par latviešu koru repertuāru, Vītola radītās vieglākās un populārākās kordziesmas komponista 150.gadksārtā tiek laistas klajā izdevumā ar tekstiem divās līdz piecās valodās.

Jaunajā izdevumā līdzās latviešu, angļu, vācu un krievu valodai piektā valoda, kurā pieejamas dziesmas, ir somu valoda, kas krājumā iekļauta līdz ar Žana Sibeliusa vīru korim aranžēto Vītola balādi “Beverīnas dziedonis”.

Savukārt pirms gada iznāca pēdējais no trīs sējumu izdevumiem “Jāzeps Vītols. Kora Mūzika III sējums”, līdz ar to ir pabeigts izdot latviešu un angļu valodā visu to, ko Vītols komponējis korim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+