Latvijā
Rīga

Izklaides brauciens uz Rīgu jaunai meitenei noslēdzas krīzes centrā3


Sniegavīra figūra Vērmanes dārzā.
Sniegavīra figūra Vērmanes dārzā.
Foto – LETA

17. martā neilgi pēc pulksten 23 Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki, apsekojot Vērmanes dārzu, pamanīja divus pusaudžus. Ieraugot policijas tuvošanos, puiši satraukti izgāja no parka un iesteidzās tuvākajā daudzdzīvokļu namu iekšpagalmā. Policisti pusaudžus apturēja, lai noskaidrotu aizdomīgās uzvedības motīvus.

Sarunas laikā noskaidrots, ka puisis ir 17 gadus vecs, savukārt meitene ir vien 15 gadus veca. Pusaudzei izskaidrots, ka normatīvie akti liedz viņai atrasties nakts laikā publiskās vietās bez vecāku vai viņu aizstājēju uzraudzības. Meitene atklāja, ka zinājusi par šo aizliegumu, tāpēc arī steigusies prom no parka.

Veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās, kuru laikā noskaidrots, ka pusaudži alkoholu nav lietojuši. Līdz ar to 17 gadus vecais jaunietis varēja doties uz savām mājām. Vienlaikus tika sazvanīta pusaudzes māte. Sieviete pastāstīja, ka dzīvo citā Latvijas pilsētā, tāpēc nevar meitai ierasties pakaļ. Māte sazinājās ar ģimenes draugiem, kuri dzīvo Rīgā un lūdza uzņemt meitu. Vēlāk sieviete informēja likumsargus, ka paziņas piekritušas meiteni uzņemt savā mājoklī.

Policisti devās uz norādīto adresi, kur sastapa kādu sirmgalvi, viņas manāmi iereibušo dēlu un aizdomīgu ciemiņu. Dzīvoklis bija piesmēķēts, virtuvē bija sakrājusies netīru trauku kaudze un visapkārt mētājās netīras drēbes. Telpas smakoja pēc veciem pārtikas produktiem un alkohola. Pēc dzīvokļa apskatīšanas policisti nolēma pusaudzi šādos apstākļos neatstāt.

Atkārtoti sazvanīta jaunietes māte, kurai izskaidrots, ka šādos apstākļos bērnu atstāt nedrīkst. Līdz ar to 15 gadus vecā meitene nogādāta krīzes centrā. Par notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par bērna, kas nav sasniedzis 16 gadus vecumu, atrašanos publiskā vietā bez vecāku vai viņu aizstājēju klātbūtnes.

LA.lv