Latvijā
Rīga

Izņēmums ļauj maksas stāvvietām apiet noteikumus 0

Foto – LETA

Lai gan saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem auto nedrīkst novietot tuvāk par pieciem metriem no krustojuma robežas, joprojām ir iespēja pavisam oficiāli atstāt automašīnu krietni tuvāk un nebaidīties no naudas soda, jo uz maksas stāvvietām attiecas izņēmums. Par to trešdien vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Izmaiņas, kas ieviestas pagājušā gada sākumā, paredz: automašīnu drīkst atstāt piecus metrus no krustojuma ieliekuma sākuma, nevis piecus metrus no perpendikulārās brauktuves malas, kā tas bija agrāk.

Ņemot metramēru, raidījums pārliecinājies, ka autovadītāji nezināšanas dēļ vai arī apzināti bieži vien automašīnas novieto krietni tuvāk krustojumam. Tātad teorētiski policija redzēto auto saimniekiem var piemērot naudas sodu par neatļautu stāvēšanu.

Izmaiņas par stāvēšanu krustojumā tika ieviestas drošības uzlabošanas nolūkā pagājušā gada sākumā, norāda Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāve Ieva Bērziņa.

“Krustojums ir viena no bīstamākajām vietām, kur var veidoties sadursmes, neskaidrības autovadītājiem, tāpēc šī likuma norma ir stājusies spēkā,” sacīja Bērziņa.

Taču joprojām ir iespēja pavisam oficiāli atstāt automašīnu krustojumā krietni tuvāk par pieciem metriem no apmales izliekuma un nebaidīties no naudas soda. Šāda iespēja ir maksas stāvvietās.

Rīgas centrā, kur teju visur ir maksas stāvvietas, jaunie noteikumi krustojumos gandrīz neko nav mainījuši. Joprojām daudzos krustojumos automašīnas, apmaksājot stāvēšanu, drīkst atstāt krietni tuvāk par pieciem metriem šķērsojamās brauktuves malai.

Maksas stāvvietas apkalpo “Rīgas satiksme”, un pašvaldības uzņēmuma pārstāve Baiba Bartašēviča norāda, ka šādus izņēmumus pieļaujot Eiropas konvencija.

“Eiropas konvencija ļauj mums brīvāku iespēju, un šīs stāvvietas nav jāpārtaisa. Ja cilvēks ir novietojis savu automašīnu mūsu marķētajās stāvvietās atbilstoši lietošanas noteikumiem, tad var droši atstāt automašīnu un turpināt stāvēt,” sacīja Bartašēviča.

“Rīgas satiksmes” pārstāve piebilst, ka, ierīkojot jaunas maksas stāvvietas, tomēr tiekot ņemtas vērā satiksmes noteikumu prasības un tās veido ne tuvāk par pieciem metriem no krustojuma izliekuma sākuma.

Tas, ka daudzās līdzšinējās maksas stāvvietas nav pārveidotas atbilstoši noteikumiem, bet ir piemērots izņēmums, rada neizpratni Latvijas Automoto biedrības vadītājam, satiksmes drošības ekspertam Jurim Zvirbulim. Viņaprāt, visas stāvvietas būtu jāierīko atbilstoši noteikumiem.

“Tas liecina par nekonsekvenci. Šajā gadījumā stāvvietas, protams, jāsakārto atbilstoši jaunajam regulējumam. Tur, kur neatbilst, ir jāsamazina uz stāvvietu rēķina,” uzskata Zvirbulis.

Savukārt jaunos noteikumus ceļu satiksmes drošības eksperti vērtē atzinīgi – lai arī ir mazāk vietas automašīnu stāvvietām, tomēr krustojumi tādējādi kļuvuši pārredzamāki un drošāki. Izņemot maksas stāvvietas, kurām piemērots izņēmums.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Vekseļa lieta: no bijušā Lielvārdes mēra Āboliņa tiesā piedzen 600 000 eiro
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izbrāķē JKP topošās valdības darbu plānu 1
4 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Krūmiņam nosūtīs pretenziju, prasot atsaukt melīgās ziņas
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
Laukos.lv
Laukos
Gada darījums: “Bergvik Skog” par 324 miljoniem eiro pārdevis 111 100 ha Latvijas meža
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Štrombergs liek punktu sportista karjerai
58 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Rinkēvičs: Ministriju līmenī ir atšķirīga gatavība “Brexit”
58 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Otrdienas vakarā Rīgā izveidojušies ievērojami sastrēgumi
4 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Vekseļa lieta: no bijušā Lielvārdes mēra Āboliņa tiesā piedzen 600 000 eiro
4 stundas