Publicitātes foto

Izrāde visai ģimenei – “Smaragda pils@ta. Enter” 0

Liepājas teātrī 14. janvārī režisores Gaļinas Poļiščukas un dziesmu tekstu autores Sandijas Kalniņas iztēles spēle visai ģimenei “Smaragda pils@ta. Enter”, kas ir skatuves versija Aleksandra Volkova pasakai “Smaragda pilsētas burvis”.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Pasakas varoņi Ella, Putnubiedēklis, Lauva un Dzelzs Malkas Cirtējs, mainoties laikam, būs nokļuvuši virtuālajā pasaulē. “Tas nav ceļojums Burvju zemē, tas ir ceļojums datorpasaulē, kas parāda mūsdienu pasauli – gan bērnu, gan pieaugušo realitāti. Tas ir mūsdienu komunikācijas fenomens. Ikdienā mēs ikviens redzam, kas notiek sabiedriskajā transportā vai uzgaidāmajā telpā pie ārsta kabineta durvīm, ja ne katrs, tad katrs otrais skatās sava telefona ekrānā. Kādi tad ir īstie, taustāmie draugi, kādas mums veidojas situācijas īstajā pasaulē, un kas tad ir tas īstais?” jautā Ellas lomas atveidotāja Signe Dancīte.

Ella visu savu brīvo laiku pavada, spēlējot datorspēles, līdz kādā no tām tiek ierauta un nekādi netiek vairs prom. Lai tiktu ārā, viņai būs jāiemācās gan komunicēt, gan draudzēties. To viņa kopā ar pārējiem savā ceļā arī darīs – pārvarot šķēršļus, mācīsies mīlēt, draudzēties, domāt, izdarīt pareizās izvēles, dzīvot dzīvi, pilnveidojot pati sevi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad vaicāju Signei, vai bija viegli atrast Ellu, viņa domīgi teic: “Atcerējos savu bērnību. Mūsdienās ir datorspēles, sociālie tīkli, kas apēd laiku, bet manā bērnībā tās bija grāmatas. Nav jau grūti iedomāties, kas datoros saista bērnus. Tā ir bēgšana no realitātes. Ir tik dažādi iemesli, kāpēc grūti komunicēt ar vienaudžiem. Tas kādam ir kautrīgums, biklums. Svarīgi, vai sakrīt intereses un temperaments. Bērni savā iedomu pasaulē kompensē to, kas nav atrasts ikdienā. Dienas steiga, darbs, aizņemtība dara savu. Bet ir tik svarīgi mīlēt to reālo, sadraudzēties, satikties. Protams, liela nozīme ir ģimenei, kāda ir komunikācija ar vecākiem, cik daudz laika bērns pavada savā vaļā. Arī mūsu bērnībā vecāki bija aizņemti darbā, tāpat kā tagad vecākiem jāpelna nauda, lai uzturētu ģimeni. Tikai prasības ir jau citas. Pie tā mums, pieaugušajiem, ļoti jāpiedomā ne tikai vārdos, bet arī darbos. Jāaudzina pašiem sevi. Un tas ir grūtāk nekā audzināt bērnu.”

Režisore uzsver, ka savās izrādēs vienmēr runā par to, kas konkrētajā brīdī satrauc viņu pašu: “Savstarpējās attiecības un komunikācija mūsdienās ir kļuvusi citāda. Bērni ir atšķirīgi – tā ir cita paaudze ar jaunu domāšanu un attieksmi pret dzīvi. Viņi ir dzimuši laikmetā, kurā liela ietekme ir tehnoloģijām un virtuālajai realitātei, savukārt es un mana radošā komanda gribam viņiem parādīt, cik lieliski ir savstarpēji komunicēt, cik brīnišķīgi ir just ar visu sirdi, arī izjust sāpes, cik svarīgi ir iemācīties pārvarēt bailes, šķēršļus, pārvarēt tehnoloģiju atkarību un atklāt sev īsto pasauli.”

Kopā ar režisori pie iestudējuma strādā scenogrāfe un kostīmu māksliniece Dace Pudāne sadarbībā ar Ingrīdu Martini, horeogrāfe Inga Raudinga, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un videomākslinieks Artis Dzērve, mūziku radījis komponists Kārlis Lācis. Izrādē piedalās aktieri Signe Dancīte, Rolands Beķeris, Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Kaspars Gods, Anete Berķe, Ilze Trukšāne, Ilze Jura, Pēteris Lapiņš, Armands Kaušelis.

“Šī būs izrāde visai ģimenei, kur mani vienaudži – vecāki – ieraudzīs kaut ko savu, bet bērni savu. Mēs ļoti ceram uz viņu sapratni,” teic G.Poļiščuka.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.