×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Izraēlas vēstniece: Latvija tiek galā ar 16.marta pasākumiem

izraelas_vestniece

Latvija tiek galā ar ikgadējiem 16.marta leģionāru piemiņas pasākumiem, intervijā aģentūrai LETA sacīja Izraēlas vēstniece Latvijā Hāgita Ben-Jākova. “Mēs sadarbojamies ar Latvijas varas iestādēm un jūtam lielu atbalstu. Viņi tiek galā ar visām problēmām pienācīgā veidā, un mēs turpināsim sadarboties, kā jau līdz šim esam to darījuši,” sacīja diplomāte.

Vēstniece norobežojās no Simona Vīzentāla centra vadītāja Efraima Zurofa teiktā, ka Latvijā atdzimst nenonacisms, norādot, ka par šādiem izteikumiem nav dzirdējusi un pat vēl nav satikusi pašu Zurofu. Atbildot uz jautājumu, vai Zurofa aktivitātes nekaitē latviešu un ebreju sadarbībai, Ben-Jākova norādīja: “Es zinu, ko mēs darām, es pārzinu mūsu sadarbību ar Latvijas valdību un sabiedrību. Mēs tiekam pilnībā atbalstīti. Mums ir kopīgas vērtības, tas ir svarīgi, un mēs cīnāmies par šīm vērtībām. Šīm aktivitātēm nav saistības ar Izraēlas un Latvijas attiecībām.”

Vēstniece vairākkārt norādīja, ka jākoncentrējas uz Latvijas un Izraēlas sadarbības pozitīvajām pusēm. “Mēs sadarbojamies ar valdību dažādos jautājumos, svarīgi ir tas, ka mums ir kopīgas demokrātijas, iecietības un diskriminācijas apkarošanas vērtības. Tiek pacelta balss publiski, jūsu ārlietu ministrs [Edgars Rinkēvičs (RP)] par to ir runājis. Es domāju, ka jāuzsver ir tas.”

Zurofs iepriekš bieži Latvijai veltījis neglaimojošus komentārus. Šogad Rīgā viņš aģentūrai LETA sacīja, ka Latvijas leģionāru glorificēšana ir balstīta uz mītu, ka šie cilvēki bija cīnītāji par Latvijas neatkarību. Zurofs ir pārliecināts, ka šāds viedoklis neatbilst patiesībai, jo Vācija neplānoja dot Latvijai neatkarību un Latvija tiktu okupēta arī tad, ja Otrajā pasaules karā uzvarētu Vācija.

“Ir nepareizi mēģināt saistīt Latvijas leģionārus ar faktu, ka Latvija ir neatkarīga valsts,” sacīja Sīmona Vīzentāla centra vadītājs. Viņš uzskata, ka šāds viedoklis varētu būt izplatīts, jo Latvija atguva neatkarību salīdzinoši nesen, līdz ar to esot nepieciešamības meklēt varoņus. Taču arī patriotisms dažreiz var attīstīties nepareizā virzienā, izteicās Zurofs.

Zurofa vērtējumā ir taisnība, ka Latvijas leģions nebija iesaistīts holokausta noziegumos, taču atsevišķi cilvēki, kas pievienojās leģionam, jau pirms tam esot bijuši iesaistīti ebreju slepkavībās. Pēc viņa domām, situāciju Latvijā varētu mainīt izmaiņas izglītības sistēmā un “izvēle mācīt taisnību” par holokaustu un tā laika notikumiem kopumā, kā arī “drosmīgi līderi”, kas teiktu cilvēkiem taisnību, kaut arī tā nav patīkama.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+