Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
13. aprīlis, 2014
Drukāt

Izstrādāta fotoradaru un videoiekārtu izmantošanas kārtība

Foto-LETAFoto-LETA

Iekšlietu ministrija (IeM) izstrādājusi kārtību, kādā izmanto tehniskos līdzekļus – fotoradarus vai videoiekārtas -, lai fiksētu pārkāpumus ceļu satiksmē, neapturot transportlīdzekli.

Noteikumi paredz, ka tehniskos līdzekļus uzstāda uz ceļiem vietās, kur var tikt apdraudēta ceļu satiksmes drošība. Izvērtējot iespējamo ceļu satiksmes drošības apdraudējumu, tiek ņemti vērā astoņi kritēriji, piemēram, ceļu satiksmes negadījumu skaits.

Valsts policija sadarbībā ar valsts akciju sabiedrību “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) izveido tehnisko līdzekļu uzstādīšanas vietu sarakstu un šo sarakstu aktualizē ne retāk kā reizi gadā. Valsts policija un CSDD nodrošina saraksta pieejamību transportlīdzekļu vadītājiem, publicējot to attiecīgo iestāžu mājaslapās.

Nosakot tehnisko līdzekļu uzstādīšanas vietas, tiek ņemtas vērā arī ceļu satiksmes negadījumu analīzes un ceļu drošības audita rezultāti, kā arī tiek uzklausīti attiecīgās pašvaldības, ceļa pārvaldītāja un to biedrību viedokļi, kuras darbojas ceļu satiksmes drošības jomā.

Transportlīdzekļu vadītāju informēšanai pirms vietām, kur paredzēts uzstādīt stacionāros tehniskos līdzekļus, uzstāda attiecīgas ceļa zīmes, kā arī var izmantot ceļa apzīmējumus.

Par noteikumu pieņemšanu otrdien, 15.aprīlī, lems valdība. Valdības lēmuma projekts arī paredz Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Satiksmes ministriju līdz 1.augustam izvērtēt iespēju iesaistīt ceļu satiksmes uzraudzībā un tehnisko līdzekļu uzstādīšanā pašvaldības un nepieciešamības gadījumā sagatavot grozījumus normatīvajos aktos, kas regulē tehnisko līdzekļu izmantošanas kārtību.

Jau ziņots, ka privātā komersanta “Vitronic” fotoradari no Latvijas ceļiem tika noņemti 2012.gada decembrī, savukārt policija drīzumā atsāks izmantot savus pirms vairākiem gadiem iegādātos četrus fotoradarus.

Valdība lēmusi uz ceļiem uzstādīt stacionāros radarus. Iepirkumu procedūru par fotoradaru iegādi varētu organizēt aprīlī, bet fotoradari pie labvēlīgiem nosacījumiem uz ceļiem varētu parādīties rudenī.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+