Mobilā versija
+3.1°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
13. aprīlis, 2014
Drukāt

Izstrādāta fotoradaru un videoiekārtu izmantošanas kārtība

Foto-LETAFoto-LETA

Iekšlietu ministrija (IeM) izstrādājusi kārtību, kādā izmanto tehniskos līdzekļus – fotoradarus vai videoiekārtas -, lai fiksētu pārkāpumus ceļu satiksmē, neapturot transportlīdzekli.

Noteikumi paredz, ka tehniskos līdzekļus uzstāda uz ceļiem vietās, kur var tikt apdraudēta ceļu satiksmes drošība. Izvērtējot iespējamo ceļu satiksmes drošības apdraudējumu, tiek ņemti vērā astoņi kritēriji, piemēram, ceļu satiksmes negadījumu skaits.

Valsts policija sadarbībā ar valsts akciju sabiedrību “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) izveido tehnisko līdzekļu uzstādīšanas vietu sarakstu un šo sarakstu aktualizē ne retāk kā reizi gadā. Valsts policija un CSDD nodrošina saraksta pieejamību transportlīdzekļu vadītājiem, publicējot to attiecīgo iestāžu mājaslapās.

Nosakot tehnisko līdzekļu uzstādīšanas vietas, tiek ņemtas vērā arī ceļu satiksmes negadījumu analīzes un ceļu drošības audita rezultāti, kā arī tiek uzklausīti attiecīgās pašvaldības, ceļa pārvaldītāja un to biedrību viedokļi, kuras darbojas ceļu satiksmes drošības jomā.

Transportlīdzekļu vadītāju informēšanai pirms vietām, kur paredzēts uzstādīt stacionāros tehniskos līdzekļus, uzstāda attiecīgas ceļa zīmes, kā arī var izmantot ceļa apzīmējumus.

Par noteikumu pieņemšanu otrdien, 15.aprīlī, lems valdība. Valdības lēmuma projekts arī paredz Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Satiksmes ministriju līdz 1.augustam izvērtēt iespēju iesaistīt ceļu satiksmes uzraudzībā un tehnisko līdzekļu uzstādīšanā pašvaldības un nepieciešamības gadījumā sagatavot grozījumus normatīvajos aktos, kas regulē tehnisko līdzekļu izmantošanas kārtību.

Jau ziņots, ka privātā komersanta “Vitronic” fotoradari no Latvijas ceļiem tika noņemti 2012.gada decembrī, savukārt policija drīzumā atsāks izmantot savus pirms vairākiem gadiem iegādātos četrus fotoradarus.

Valdība lēmusi uz ceļiem uzstādīt stacionāros radarus. Iepirkumu procedūru par fotoradaru iegādi varētu organizēt aprīlī, bet fotoradari pie labvēlīgiem nosacījumiem uz ceļiem varētu parādīties rudenī.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+