Pasaulē
Baltija

“Izvēlies Lietuvu!” Grībauskaite iesaistās reemigrācijas iniciatīvā 0

Foto – LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite otrdien prezidenta pilī sadarbībā ar pazīstamā mūziķa Jurģa Didžuļa projektu “ToBe.lt” atklājusi reemigrācijas veicināšanas iniciatīvu “Izvēlies Lietuvu!”, kuras gaitā valsts vadītāja pievērsīs īpašu uzmanību cilvēkiem, kas atgriezušies Lietuvā no ārvalstīm un izšķīrušies veidot tur savu nākotni.

Prezidente tiksies ar reemigrantiem, apmeklēs viņu izveidotos uzņēmumus, rosinās pasākumus reemigrantu integrācijas stiprināšanai un palīdzēs novērst birokrātiskos šķēršļus, kas kavē atgriešanos un iedzīvošanos Lietuvā.

“Gan braukājot pa ārvalstīm, gan redzot vēstules no mūsu cilvēkiem, vērojam tendenci, ka [ļaudis] atgriežas aizvien vairāk. Sagaidīsim laiku, kad atgriezīsies vairāk cilvēku nekā aizbrauks, esmu par to pārliecināta. Bet ir jāpalīdz, pirmām kārtām ir jāiedvesmo izvēlēties Lietuvu,” uzsvērusi Grībauskaite.

Otrdienas pasākumā pieredzē dalījās un par lēmumu saistīt savu nākotni ar Lietuvu stāstīja gan lietuvieši, kas daudz sasnieguši profesionālajā jomā, gan cilvēki, kuri atgriezušies dzimtenē no emigrācijas, gan ārvalstu pilsoņi, kas izvēlējušies dzīvot un darboties Lietuvā.

Svētkos prezidenta pilī piedalījās mūziķis Jurģis Didžulis, kas Lietuvā atgriezies no Kolumbijas, mūziķis un uzņēmējs, mākslas fabrikas “Loftas” izveidotājs Viktors Diavara, kas uzaudzis Mali, bet pirms 20 gadiem nolēmis veidot savu nākotni mātes dzimtenē Lietuvā, pazīstamais uzņēmējs Vlads Lašs, žurnāliste un rakstniece Beāta Nikolsone, Viļņas lāzertehnoloģiju uzņēmuma “Brolis Semiconductors” dibinātāji brāļi Vizbari, kas izglītojušies ārzemēs, bet atteikušies no darba piedāvājumiem ārpus Lietuvas, un citas pazīstamas personības.

Emigrācija tiek uzskatīta par vienu no nopietnākajām Lietuvas problēmām. Šogad pirmajā pusgadā aizbraukšanu no Lietuvas deklarējis 31 731 cilvēks, bet imigrējuši 11 962 cilvēki. Pērn attiecīgajā laika posmā saskaņā ar oficiālo statistiku emigrējuši 21 248 cilvēki, bet imigrējuši 9037 cilvēki.

Visa 2016.gada laikā Lietuvu pametuši vairāk nekā 50 000 pilsoņi, bet kopš neatkarības atjaunošanas valsts zaudējusi gandrīz ceturto daļu iedzīvotāju.

LA.lv