Sports
Hokejs

Jāatgriežas elites grupā 0

Foto – LETA

Latvijas hokeja junioru izlase svētdien Polijas pilsētā Sanokā ar spēli pret mājiniekiem sāks pasaules U-20 čempionātu pirmajā divīzijā. Latviešu mērķis ir uzvarēt sešu valstu komandu turnīrā un atgriezties U-20 elites grupā.

Tambijevs bažīgs


Izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs, kura vadībā pērn mūsu juniori izkrita no elites, pirms čempionāta ir pamatīgi nobažījies par nepilnvērtīgo treniņu procesu. Kandidāti kopā sanāca tikai otrdien, turklāt nepilnā sastāvā – abi Šveicē spēlējošie vārtsargi Elvis Merzļikins, Ivars Punnenovs, kā arī Teodors Bļugers pārējiem pievienosies jau Polijā. Izlasē visvairāk ir HK “Rīga” hokejistu, kuriem šodien, divas dienas pirms čempionāta (!), vēl jāaizvada MHL līgas spēle pret Maskavas “Krasnaja armija”.

“Sagatavošanās posms ir ļoti īss, un tikai spēles Polijā parādīs, kam mēs esam gatavi. Jā, gandrīz visi puiši pie manis spēlē tagad vai bijuši izlasēs iepriekšējos gados, tādēļ zina manas prasības, tomēr komandas saspēlei vajag laiku, un mums tā šoreiz nav. Zinu, ka baltkrievi gatavojas jau no 30. novembra. Viņi vienojās ar līgu, ka spēles tagad nenotiek. Kāpēc mēs to neizdarījām? Tas nav jautājums man,” teica Leonīds Tambijevs. Savainojumu dēļ izlasei nevarēs palīdzēt divi no HK “Rīga” labākajiem uzbrucējiem Nikolajs Jeļisejevs un Kārlis Ozoliņš.

Nopietni pretinieki


Latvijas izlasei Sanokā jātiekas ar vienaudžiem no Polijas, Slovēnijas, Austrijas, Dānijas un Baltkrievijas. Mūsu juniori pēdējos piecos gados četras reizes spēlējuši elites divīzijā, bet no pretiniekiem tur reizi bijuši tikai dāņi (2012) un austrieši (2010). Tomēr Tambijevs atsakās no favorītu statusa: “Mums ir piecas spēles, un katrai nopietni gatavosimies. Poļus un slovēņus neesmu redzējis. Pirmā spēle nekad nav viegla, Polijas komandai treneris ir no Krievijas. Dāņi un baltkrievi vienmēr ir ļoti nopietni pretinieki.”

Dānijas, Baltkrievijas un Austrijas juniori novembrī Rīgā piedalījās Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā. Latvieši, spēlējot ar otro sastāvu, visiem zaudēja, bet izskatījās pietiekami solīdi. “Lielākoties šīs komandas bija ieradušās spēcīgākajā sastāvā, tagad tām vēl klāt nākuši četri pieci hokejisti. Kaut ko secināt pēc šī turnīra gan nevajag, jo, manuprāt, arī viņi visas kārtis neatklāja,” spriež Tambijevs.

Latvijas spēcīgākajam trumpim vajadzētu būt vārtsargiem. Merzļikins un Punnenovs šosezon jau iekrājuši pieklājīgu praksi Šveices čempionātā. “Viss būs atkarīgs no viņu attieksmes. Piemēram, Kristers Gudļevskis spēles nedalīja svarīgās un nesvarīgās. Gribētu, lai arī šiem puišiem tādas problēmas nerastos. Ceru, ka viņi būs profesionāļi, nepārvērtēs savas spējas un gatavosies nopietni. Merzļikins vārtos tiek biežāk, tādēļ viņam ir lielākas iespējas Sanokā būt mūsu pirmajam numuram. Tomēr man viņi abi jāredz, jāaprunājas, tā kā tikai uz vietas noteiksim, vai tā arī būs,” norāda Tambijevs. Izlases kaujas sastāvu viņš nosauks šodien.

HOKEJS


LATVIJAS U-20 IZLASES KANDIDĀTI


Vārtsargi: Elvis Merzļikins (HC “Lugano”, Šveice), Ivars Punnenovs (“Rapperswil”, Šveice), Nils Grīnfogels (HK “Rīga”). Aizsargi: Edmunds Augstkalns, Patriks Škuratovs, Rinalds Rosinskis, Jānis Jaks, Haralds Nei­manis, Ralfs Grīnbergs un Matīss Gelažis (HK “Rīga”), Toms Bernhards (“Dinamo/Juniors”), Krists Apsītis (“Rīga/Prizma”), Rūdolfs Kalvītis (“Valley Jr. Warrior”, ASV), Kristaps Bazevičs (“Wildcats”, ASV). Uzbrucēji: Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Artūrs Ševčenko, Oskars Batņa, Deivids Sarkanis un Ričards Kondrāts (HK “Rīga”), Linards Mazurs Mago (“Baltica”, Lietuva), Ņikita Jevpalovs (“Armada”, Kanāda), Teodors Bļugers (Minesotas štata universitāte, ASV), Roberts Lipsbergs (“Thunderbirds”, ASV), Bruno Birzītis (“Soo Eagles”, ASV), Haralds Egle (“Lumberjacks”, ASV), Georgs Golovkovs (“Voltigeurs”, Kanāda), Edgars Kulda (“Oil Kings”, Kanāda).

LA.lv