×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. augusts, 2013
Drukāt

Jānis Straume par “racionāliem latviešiem”

Foto-LETAFoto-LETA

“Latviešiem ir jāsniedz “Saskaņas centram” roka,” ar tādu virsrakstu avīze “Diena” piesaka bijušo partijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK līderi un Saeimas priekšsēdētāju Jāni Straumi (attēlā), kurš šobrīd esot mazais uzņēmējs un par saviem ienākumiem saka: “Maizei un ūdenim pietiek, bet sviestu un desu es jau sen neēdu.” 


 

Atcerēties par politiku J. Straumem likuši Rīgas domes vēlēšanu rezultāti: “Beidzot varam cerēt, ka valsts pagriezīsies pareizajā virzienā. Vienīgais virziens ir reāla sabiedrības integrācija. Manā uztverē tas nozīmē to, kas notika Rīgā, realizēt valsts līmenī. Tam ir vajadzīgi racionāli latvieši. Un “Saskaņas centrs” valdībā, kurš grib no ērtās opozīcijas pāriet varā. (..) Latviešiem ir jāsaprot, ka “SC” ir vairākkārt pievilti, latviešiem ir jādod viņiem roka. Bet viņiem pašiem jāizdara mājasdarbs, lai tādu cilvēku kā Kabanovs tur nebūtu. Ja viņi to izdarīs, tad ir Latvijas nākotne.”

Līdzīgs viedoklis viņam ir arī par ārpolitiku – tā esot jāpagriež austrumu virzienā, un, “ja mēs to nesaprotam, tad arī būs kaut kāda, kā saka Šlesers, lumpenu miskaste”.

Vērtējot savu bijušo partiju, Straume uzslavē Robertu Zīli un Baibu Broku, bet piemin, ka tur ir arī cilvēki, kas “nes automātus bērnudārzos un iet kauties pie Brīvības pieminekļa”. “Zinu, ka mani daudzi bijušie kolēģi uzskata par kaut kādu krievu aģentu. Nu lai viņi tā uzskata. (..) Man personīgi šķiet, ka visiem – gan “SC”, gan racionāli domājošiem latviešiem – ir izdevīgi nākamā gada oktobrī realizēt situāciju, ka galējie radikāļi sēž malā un vingro, bet, protams, specdienestu kontrolē,” piebilst Straume.

Runājot par Ušakova atbalstu krievu valodai kā valsts valodai Latvijā, bijušais nacionāļu vadonis spriež: “Latvieši paši ir vainīgi, ka šāds referendums notiek. Valsts specdienestam bija visas iespējas to novērst. Kāpēc ļāva Lindermanam, Osipovam un visādiem citādiem spokiem izveidot šādas situācijas? (..) Latviešu specdienests droši vien bija ieinteresēts nosegt kaut kādas ekonomiskās problēmas, kuras nosegt vairs nevar.”

Pats viņš sevi redz politikā pēc pieciem gadiem, taču jau šobrīd būtu gatavs palīdzēt ar organizatoriskajiem darbiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+