×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. augusts, 2014
Drukāt

Japāna piemin Nagasaki atombombardēšanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Japāna sestdien, 9.augustā, piemin 69.gadskārtu, kopš ASV gaisa spēki nometa atombumbu uz Nagasaki, nogalinot aptuveni 74 000 cilvēku.

Ikgadējo piemiņas ceremoniju, kurā piedalījās atombombardēšanā izdzīvojušie, šodienas Nagasaki iedzīvotāji un ārvalstu viesi, vadīja Japānas premjerministrs Sindzo Abe.

Savukārt Nagasaki mērs Tomihisa Taue izmantoja šo notikumu, lai paustu pieaugošo sabiedrības satraukumu par Abes valdības uzsākto Japānas drošības politikas maiņu.

Jūlijā, mainot valsts pacifistiskās konstitūcijas interpretāciju, valdība izlēma paplašināt Japānas pašaizsardzības spēku pilnvaras, ļaujot tiem iesaistīties militārās operācijās aiz pašu valsts robežām.

“Japānas konstitūcijā paredzētais zvērests, ka Japānai jāatsakās no kara, ir pēckara Japānas un Nagasaki pamatprincips,” norādīja Taue.

Debates par jauno drošības politiku “devušas pamatu bažām, kas šis princips ļogās,” piebilda mērs.

Ceremonijā piedalījās arī ASV vēstniece Japānā Kerolaina Kenedija, kas pirms trim dienām apmeklēja arī Hirosimu, kura Otrā pasaules kara beigās trīs dienas pirms Nagasaki arī piedzīvoja atombombardēšanu.

Viņa pateicās Nagasaki iedzīvotājiem par ielūgumu uz piemiņas ceremoniju un par viņu “apņēmību uzcelt miermīlīgāku pasauli”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+